Prázdninový region, který si zamilujete

V obci Schoppernau ve Vorarlbersku čeká na milovníky aktivní dovolené široká nabídka aktivit na čerstvém vzduchu uprostřed nedotčené přírody. Díky jedinečné poloze na severním okraji alpského masivu je Bregenzský les bohatý na sněhové srážky a tím láká mnoho návštěvníků do Schoppernau. Obec se nachází v centru zadní části Bregenzského lesa na úpatí hory Diedamskopf.Venkovský region okolo Schoppernau charakterizuje tradiční selská, dřevěná architektura, zelené pastviny, šumící horské potoky a srdečná alpská pohostinnost. V prázdninovém regionu si přijdou na své milovníci přírody, náruživí cyklisté, paraglidisté i příznivci pěší turistiky a nordic walkingu.

Hory a slunce na dosah

Léto v Bregenzském lese nabízí dobře značené turistické trasy a trasy pro nordic walking, které vás provedou nádhernou horskou přírodou regionu. Ohromující panoráma na vrcholu hory Diedamskopf zahrnuje mírné vrcholky Předalpí i oblast Bodamského jezera. Nadšenci paraglidingu a letu na rogalech nazývají Diedemskopf leteckou horou. Tandemový let z hory Diedamskopf je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Turistická kancelář organizuje také túry za bylinkami Bregenzského lesa, návštěvu sýrárny nebo výrobny dřevěných šindelí a pozorování divoké zvěře. Při pobytu delším než 3 noci obdržíte turistickou kartu Bregenzerwald Gäste-Card, která vás opravňuje k bezplatnému používání lanovek a návštěvě přírodního koupaliště.
Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Schoppernau

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
86 Hotely/ubytování a
517 osobní hodnocení
na začátek stránky

Informace o regionu

Alpská vůně a čerstvý horský vzduch

Bregenzský les si zachoval svůj původní ráz a turistický ruch je tu úzce spjat s přírodou. Schoppernau a lyžařské středisko Diedamskopf nabízí veškeré služby, které patří k perfektní zimní dovolené v idylickém Vorarlbersku. Pohodlná 8sedačková lanovka vyvezehosty během okamžiku z údolí až do výšky 2.060 metrů k nejvyšší horní stanici lanovky a nejúchvatnější vyhlídce v Bregenzském lese. Lyžařská oblast Diedamskopf imponuje především svým jedinečným panoramatem a až do dubna hluboce zasněženými svahy. Moderní lanovky a vleky dotváří nabídku rozmanitého lyžařského střediska, ve kterém se malí i velcí věnují své zálibě v zimních sportech. K tomu nerozlučně patří i běžecké stopy, lyžařské školy, lyžařská dětská školka, upravované zimní turistické trasy, přírodní sáňkařské dráhy, jízda na saních tažených koňmi a rozmanité freeridové terény. Sjezd do údolí Unterdiedams patří k nejhezčím sjezdovkám v celém Vorarlbersku a je sportovní atrakcí areálu Diedamskopf.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  29.05.2016
  12 / 22 °C
 • Zítra
  30.05.2016
  10 / 16 °C
 • Úterý
  31.05.2016
  8 / 18 °C
 • Středa
  01.06.2016
  10 / 16 °C
 • Čtvrtek
  02.06.2016
  11 / 17 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusbüro Schoppernau
Unterdorf 2b
6886 Schoppernau, Rakousko
Schoppernau Vorarlbersko