Hory & lázně v Bad Kleinkirchheimu

Nedaleko města Villach, uprostřed pohoří Nockberge se nachází prázdninová obec Bad Kleinkirchheim. Díky poloze na jižní straně alpského hlavního hřebene se tu dočkáte vysokého počtu slunečných dní. Každý rok je tu napočítáno téměř 1900 hodin slunečního svitu. Domov olympijského vítěze Franze Klammera si od poloviny 20. století udělal jméno jako lázeňské místo s termálními prameny, ale i jako středisko lyžování a pěší turistiky. A právě kombinace sportu a termálních lázní vyznačuje obec Bad Kleinkirchheim – v létě i v zimě. Skok do léčebných termálních vod se vyplatí nejen za špatného počasí, ale i po náročné horské túře způsobí učiněné divy. Široká nabídka aktivit přispěla k oblibě mezi rodinami a dovolená s dětmi v Bad Kleinkirchheimu je rozhodně nezapomenutelným zážitkem.

Letní dovolená v pohoří Nockberge

Na 1000 km turistických tras a 43 vybraných cyklotras pro horská kola se odráží v biosférické rezervaci Nockberge celý rozsah horského léta: rozkvetlé louky, majestátné horské vrcholy a šumějící horské potoky. A k další obhospodařované horské pastvině to není daleko: Celkem 30 původních salaší čeká na hladové vysokohorské sportovce. A letní den v Bad Kleinkirchheimu se neobejde bez ochutnávky korutanské speciality „Kasnudel“ .

Ale to není všechno. Během letní dovolené v Bad Kleinkirheimu vám je k dispozici 18jamkové golfové hřiště Kaiserburg, které patří k nejhezčím místům v Korutanech. Termální lázně Römerbad a St. Kathrein nabízejí i v letních měsících odpočinek uprostřed korutanských hor.

Lyžování s wellness nabídkou

Lanovka Kaiserburg Gondelbahn vyveze lyžaře i snowboardisty přímo k nejvyššímu bodu lyžařského střediska ve výšce 2055 m. Odtud si budete během slunečných dnů vychutnávat nádherný pohled na zasněžené korutanské pohoří Nockberge. A sněhu i sluníčka je v Bad Kleinkirchheimu vždy dostatek. Lyžařské středisko v Bad Kleinkirchheimu se díky lehkým až středně těžkým sjezdovkám výborně hodí pro zimní dovolenou s dětmi. Tři lyžařské školy se vzorně starají o blaho malých lyžařů. Ale lyžováním tady zábava nekončí. V termálních lázních Römerbad a St. Kathrein můžete nechat poklidně doznít den na sjezdovkách plný zážitků. Pro večerní pobavení na sáňkách doporučujeme osvětlenou, noční sáňkařskou dráhu u lanovky Kaiserburgbahn, která je jen jedna z celkem čtyřech v Bad Kleinkirchheimu. Jako alternativa k lyžování se nabízí zimní pěší turistika po horách Nockberge. Za slunečného zimního dne zaručují četné turistické trasy jedinečný prožitek.

zobrazit více

136 Hotely/ubytování v Bad Kleinkirchheim a okolí

Co říkají naši zákazníci?

4,4 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
39 Hotely/ubytování a
127 osobní hodnocení
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  01.04.2015
  -2 / 6 °C
 • Zítra
  02.04.2015
  -4 / 8 °C
 • Pátek
  03.04.2015
  -3 / 7 °C
 • Sobota
  04.04.2015
  -2 / 6 °C
 • Neděle
  05.04.2015
  -2 / 2 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Bad Kleinkirchheim Tourismus Marketing GmbH
Dorfstraße 30
9546 Bad Kleinkirchheim, Rakousko
Бад-Кляинкирххаим Korutany