Neustift – dovolená v srdci Tyrolska

Uprostřed údolí Stubai, obklopena majestátnými horami, se nachází obec Neustift, která se těší velké popularitě mezi milovníky zimních sportů a horské turistiky. Široké sjezdovky na Stubaiském ledovci a náročné horské túry, ale i běžecké stopy ve slunném údolí nebo nenáročné turistické trasy na horské pastviny patří k rozmanité nabídce obce Neustift. Údolí Stubaital si dodnes zachovalo svůj původní charakter. Především rodiny s dětmi a požitkáři si oblíbili stubaiský horský svět, kterým se kochají během lyžování nebo pěší túry.

Uprostřed turistického ráje

Letní dovolená v Neustiftu je ve znamení horské turistiky. Serles a Habicht jsou jen dvě hory, které utvářejí majestátný ráz Stubaiského údolí. Lanovkou se dostanete z Neustiftu přímo do turistického ráje. Na ledovci Stubai se můžete z vyhlídkové platformy „Top of Tyrol“ kochat četnými třítisícovkami tyrolských Alp.
8000 výškových metrů za 8 dní – to je heslo Stubaiské vysokohorské stezky. Během 8 dnů vás tato turistická trasa na 120 kilometrech provede z Neustiftu napříč úchvatnou horskou krajinou údolí Stubai. 9 horských chat na cestě nabízí možnost občerstvení a ubytování. Kdo se radši věnuje horské cyklistice, na toho čeká okolo Neustiftu 720 km cyklotras a mtb tras.
Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
13 Hotely/ubytování a
50 osobní hodnocení
na začátek stránky

Informace o regionu

V záři zimních slunečních paprsků

Krajina Stubaiského údolí je zahalena sněhovou pokrývkou třpytící se v záři slunečních paprsků a idylická obec Neustift im Stubaital vás zve k romantickému pobytu uprostřed pohádkové scenérie. Na běžeckých stopách a zimních turistických trasách v údolí se nechá zima v poklidu vychutnat. Nahoře, ve čtyřech lyžařských střediscích, se zimní radovánky prezentují z úplně jiné stránky. Ledovec Stubai, největší lyžařský areál v údolí Stubaital, nabízí lyžařům i snowboardistům jedinečné zážitky na sjezdovkách až do výšky 3.200 metrů. Ve středu zájmu jsou tu rodiny s dětmi, což potvrzuje již po čtvrté v řadě ocenění „nejlepší rodinné lyžařské středisko v Alpách“ od německého lyžařského atlasu ADAC. Děti do 10 let mají v doprovodu rodičů skipas zdarma.
Mezi další lyžařská střediska patří areál Elferlifte, který se nachází přímo v Neustiftu na hoře Elfer a je oblíbeným cílem lyžařů i příznivců zimní turistiky. Ale to nejlepší na Elferu jsou sáňkařské dráhy. První je osvětlená dráha z horní stanice lanovky až do Neustiftu a druhá vede romantickým údolím Pinnistal kolem horských salaší Issenangeralm a Herzebner Alm, kde se rozhodně vyplatí zastavit na malé občerstvení.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  27.09.2016
  8 / 18 °C
 • Zítra
  28.09.2016
  7 / 21 °C
 • Čtvrtek
  29.09.2016
  9 / 24 °C
 • Pátek
  30.09.2016
  11 / 22 °C
 • Sobota
  01.10.2016
  10 / 19 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Stubai Tirol
Stubaitalhaus, Dorf 3
6167 Neustift im Stubaital, Rakousko
Gemeinde Neustift - Ноиштифт (Штубаиталь) Tyrolsko