Neustift – dovolená v srdci Tyrolska

Uprostřed údolí Stubai, obklopena majestátnými horami, se nachází obec Neustift, která se těší velké popularitě mezi milovníky zimních sportů a horské turistiky. Široké sjezdovky na Stubaiském ledovci a náročné horské túry, ale i běžecké stopy ve slunném údolí nebo nenáročné turistické trasy na horské pastviny patří k rozmanité nabídce obce Neustift. Údolí Stubaital si dodnes zachovalo svůj původní charakter. Především rodiny s dětmi a požitkáři si oblíbili stubaiský horský svět, kterým se kochají během lyžování nebo pěší túry.

V záři zimních slunečních paprsků

Krajina Stubaiského údolí je zahalena sněhovou pokrývkou třpytící se v záři slunečních paprsků a idylická obec Neustift im Stubaital vás zve k romantickému pobytu uprostřed pohádkové scenérie. Na běžeckých stopách a zimních turistických trasách v údolí se nechá zima v poklidu vychutnat. Nahoře, ve čtyřech lyžařských střediscích, se zimní radovánky prezentují z úplně jiné stránky. Ledovec Stubai, největší lyžařský areál v údolí Stubaital, nabízí lyžařům i snowboardistům jedinečné zážitky na sjezdovkách až do výšky 3.200 metrů. Ve středu zájmu jsou tu rodiny s dětmi, což potvrzuje již po čtvrté v řadě ocenění „nejlepší rodinné lyžařské středisko v Alpách“ od německého lyžařského atlasu ADAC. Děti do 10 let mají v doprovodu rodičů skipas zdarma.
Mezi další lyžařská střediska patří areál Elferlifte, který se nachází přímo v Neustiftu na hoře Elfer a je oblíbeným cílem lyžařů i příznivců zimní turistiky. Ale to nejlepší na Elferu jsou sáňkařské dráhy. První je osvětlená dráha z horní stanice lanovky až do Neustiftu a druhá vede romantickým údolím Pinnistal kolem horských salaší Issenangeralm a Herzebner Alm, kde se rozhodně vyplatí zastavit na malé občerstvení.
Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Neustift im Stubaital

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
17 Hotely/ubytování a
89 osobní hodnocení

2 Lyžařská střediska v Neustift im Stubaital

 • Výška sněhu hora: 180 cm Nadmořská výška: 1750 - 3212 m Délka sjezdovek v km: 43 km Provoz: 25.09.15 - 05.06.16 Město: Stubai Region: Stubai
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  44,00 Vybrat
 • Výška sněhu hora: 40 cm Nadmořská výška: 981 - 2080 m Délka sjezdovek v km: 7 km Provoz: 13.01.16 - 28.03.16 Město: Neustift im Stubaital Region: Stubai
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  28,00 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Uprostřed turistického ráje

Letní dovolená v Neustiftu je ve znamení horské turistiky. Serles a Habicht jsou jen dvě hory, které utvářejí majestátný ráz Stubaiského údolí. Lanovkou se dostanete z Neustiftu přímo do turistického ráje. Na ledovci Stubai se můžete z vyhlídkové platformy „Top of Tyrol“ kochat četnými třítisícovkami tyrolských Alp.
8000 výškových metrů za 8 dní – to je heslo Stubaiské vysokohorské stezky. Během 8 dnů vás tato turistická trasa na 120 kilometrech provede z Neustiftu napříč úchvatnou horskou krajinou údolí Stubai. 9 horských chat na cestě nabízí možnost občerstvení a ubytování. Kdo se radši věnuje horské cyklistice, na toho čeká okolo Neustiftu 720 km cyklotras a mtb tras.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  08.02.2016
  0 / 7 °C
 • Zítra
  09.02.2016
  -1 / 6 °C
 • Středa
  10.02.2016
  -3 / 2 °C
 • Čtvrtek
  11.02.2016
  -4 / 2 °C
 • Pátek
  12.02.2016
  -5 / 4 °C
Sněhové zpravodajství Neustift im Stubaital
hora údolí
Stubaiský ledovec 180 cm kompaktní 30 cm drsný
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Stubai Tirol
Stubaitalhaus, Dorf 3
6167 Neustift im Stubaital, Rakousko
Gemeinde Neustift - Ноиштифт (Штубаиталь) Tyrolsko