Následovat volání hor

Neobyčejná vesnička Oetz je synonymem tyrolské pohostinnosti. Jméno dostala po údolí Ötztal a je zároveň centrem jeho přední části. Oetz se nachází na úpatí hory Acherkogel, která se vypíná do výšky 3.008 metrů a je nejsevernější třítisícovkou Alp. Mírné podnebí, autentické a tradiční centrum obce s historickými hostinci a fasádními malbami ze 16. století, nádherný farní kostel a muzejní galerie láká návštěvníky ze všech koutů světa. Alpskou vesničkou Oetz teče řeka Ötztaler Ache, která patří mezi nejznámější evropská vodstva využívaná pro vodní sporty (rafting, jízda na kánoích, canyoning) a rybolov.

Osvěžující letní potěšení

V Oetzu okouzlí příroda všechny vaše smysly a ohromí vás úchvatnými výhledy na údolí Ötztal a Inntal. Na řece Ötztaler Ache se konají mistrovství v jízdě na kajaku i dobrodružné raftingové výlety a v soutěsce Auer Klamm si můžete do sytosti vychutnat potěšení z canyoningu. Jezero Piburger See je jedna z nejstarších chráněných přírodních oblastí v Tyrolsku a představuje největší jezero v údolí Ötztal a se svými až 23 °C i nejteplejší horské jezero v Tyrolsku. Osvěžující koupeli nebo romantické projížďce na lodi se tu jen stěží ubráníte. Rozmanitou přírodu Ötztalských Alp můžete ale objevovat i při pěších túrách, vysokohorských výšlapech, výletech na horských kolech nebo při tandem paraglidingu.
Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
32 Hotely/ubytování a
219 osobní hodnocení

1 Jezero ke koupání v Oetz

 • Velikost: 0,13 km² Město: Oetz Region: Ötztal
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  od 4,20 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Zimní radovánky pro malé i velké

Zimní středisko Hochoetz – Kühtai se zaměřuje především na potřeby rodin s dětmi a čítá asi 85 perfektně upravených kilometrů sjezdovek všech obtížností. V nabídce se nachází také dětská školka a tradiční horské boudy. Jedinečné zimní zážitky si můžete vychutnat nejenom na sjezdovkách, ale i na běžkách, při sáňkování nebo lyžařské túře uprostřed nádherné přírodní kulisy tyrolských hor. Jen pět minut od horní stanice lanovky Acherkogelbahn v Hochötzu leží poklidná sněhová vesnice, první iglú ves v Rakousku. Ve výšce 2.000 metrů čeká na hosty romantická idyla, úchvatné západy slunce, klid a sněhové dobrodružství. Iglů ke spaní a hlavní iglů s ledovým barem a dalším vybavením udělají z pobytu nezapomenutelný zážitek. Zamrzlé jezero je oblíbeným cílem romantických procházek a výborně se hodí na bruslení a metanou.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  31.08.2015
  15 / 30 °C
 • Zítra
  01.09.2015
  14 / 27 °C
 • Středa
  02.09.2015
  13 / 18 °C
 • Čtvrtek
  03.09.2015
  10 / 18 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Obchodní firma
Ötztal Tourismus
Information Oetz
Hauptstrasse 66
6433 Oetz, Rakousko
Oetz Logo - Эц Tyrolsko