Následovat volání hor

Neobyčejná vesnička Oetz je synonymem tyrolské pohostinnosti. Jméno dostala po údolí Ötztal a je zároveň centrem jeho přední části. Oetz se nachází na úpatí hory Acherkogel, která se vypíná do výšky 3.008 metrů a je nejsevernější třítisícovkou Alp. Mírné podnebí, autentické a tradiční centrum obce s historickými hostinci a fasádními malbami ze 16. století, nádherný farní kostel a muzejní galerie láká návštěvníky ze všech koutů světa. Alpskou vesničkou Oetz teče řeka Ötztaler Ache, která patří mezi nejznámější evropská vodstva využívaná pro vodní sporty (rafting, jízda na kánoích, canyoning) a rybolov.

Osvěžující letní potěšení

V Oetzu okouzlí příroda všechny vaše smysly a ohromí vás úchvatnými výhledy na údolí Ötztal a Inntal. Na řece Ötztaler Ache se konají mistrovství v jízdě na kajaku i dobrodružné raftingové výlety a v soutěsce Auer Klamm si můžete do sytosti vychutnat potěšení z canyoningu. Jezero Piburger See je jedna z nejstarších chráněných přírodních oblastí v Tyrolsku a představuje největší jezero v údolí Ötztal a se svými až 23 °C i nejteplejší horské jezero v Tyrolsku. Osvěžující koupeli nebo romantické projížďce na lodi se tu jen stěží ubráníte. Rozmanitou přírodu Ötztalských Alp můžete ale objevovat i při pěších túrách, vysokohorských výšlapech, výletech na horských kolech nebo při tandem paraglidingu.

Zimní radovánky pro malé i velké

Zimní středisko Hochoetz – Kühtai se zaměřuje především na potřeby rodin s dětmi a čítá asi 85 perfektně upravených kilometrů sjezdovek všech obtížností. V nabídce se nachází také dětská školka a tradiční horské boudy. Jedinečné zimní zážitky si můžete vychutnat nejenom na sjezdovkách, ale i na běžkách, při sáňkování nebo lyžařské túře uprostřed nádherné přírodní kulisy tyrolských hor. Jen pět minut od horní stanice lanovky Acherkogelbahn v Hochötzu leží poklidná sněhová vesnice, první iglú ves v Rakousku. Ve výšce 2.000 metrů čeká na hosty romantická idyla, úchvatné západy slunce, klid a sněhové dobrodružství. Iglů ke spaní a hlavní iglů s ledovým barem a dalším vybavením udělají z pobytu nezapomenutelný zážitek. Zamrzlé jezero je oblíbeným cílem romantických procházek a výborně se hodí na bruslení a metanou.
zobrazit více

150 Hotely/ubytování v Oetz a okolí

 • Haus Annemarie Oetz
  zaznamenáno
  uložit na seznam oblíbených
  Typ ubytování: Ubytování v soukromí Druhy pokojů: 4 Pokoje/Suite
  Město: Oetz
  za pokoj / noc EUR od 44,00 Vybrat
 • Gästehaus Martin Oetz Nejlépe hodnocené
  zaznamenáno
  uložit na seznam oblíbených
  Typ ubytování: Ubytování v soukromí Druhy pokojů: 7 Pokoje/Suite
  Město: Oetz Poloha: 25 m k zastávce skibusu
  • Wi-Fi zdarma
  za pokoj / noc EUR od 46,00 Vybrat
 • Appartement Maurer Oetz
  zaznamenáno
  uložit na seznam oblíbených
  Typ ubytování: Soukromý prázdninový apartmán /chata Druhy pokojů: 6 Pokoje/Suite; 3 Apartmány
  Město: Oetz
  za Apartmán / noc EUR od 58,00 Vybrat

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
33 Hotely/ubytování a
142 osobní hodnocení
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  01.04.2015
  0 / 7 °C
 • Zítra
  02.04.2015
  -2 / 10 °C
 • Pátek
  03.04.2015
  0 / 12 °C
 • Sobota
  04.04.2015
  3 / 11 °C
 • Neděle
  05.04.2015
  -1 / 8 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Obchodní firma
Ötztal Tourismus
Information Oetz
Hauptstrasse 66
6433 Oetz, Rakousko
Oetz Logo - Эц Tyrolsko