Dovolená Pertisau am Achensee

Dovolená u alpského jezera

Pertisau má štěstí na svou polohu: Na západním břehu jezera Achensee, mezi horami a jezerem, leží tato prázdninová destinace. Zasněžená údolí pohoří Karwendel jsou v zimě ideálním místem pro běh na lyžích a zimní turistiku. Rodiny s dětmi najdou v lyžařském středisku Pertisau optimální sjezdovky pro začátečníky. V létě je alpský park Karwendel okolo obce Pertisau oblíbeným cílem pro pěší túry a túry na horských kolech. Na jezeru Achensee se to hemží plachetnicemi a surfery. Rodiny oceňují tuto šarmantní obec kvůli její klidné poloze. V létě i v zimě budete mít příležitost si beze shonu vychutnat zdejší krajinu a přírodu. Wellness hotely na břehu Achensee patří k těm nejlepším v Rakousku. Příroda a odpočinek umožní jedinečný wellness pobyt pro tělo, mysl a ducha.

Horská turistika v Pertisau

Sportovně aktivní – tak se prezentuje v létě region Achensee. Od alpinistů přes mtb jezdce až po golf – letní dovolená v Pertisau slibuje nezapomenutelné sportovní zážitky. Přes placenou silnici se dostanete do údolí Falzthurntal, ráje horské a vysokohorské turistiky uprostřed Alpského parku Karwendel. Na konci údolí najdete horskou pastvinu Gramaialm, která je zároveň cílem turistických túr, ale i výchozím bodem pro horské a mtb túry a procházky. Lanovka Karwendel Bergbahn vyveze milovníky turistiky na horu Zwölferkopf, odkud se nechá přejít na vrchol hřebene Stanser-Joch-Kamm.

Jezero Achensee vás potěší konstantními větrnými podmínkami. Pohled na tyrkysovou vodní plochu a na strmé svahy hor postačí, abyste okamžitě pochopili, proč je jezero Achensee nazýváno fjordem Alp. V létě je to revír plachetnic, surferů i kitesurferů. Během horkých letních dní se Achensee hodí i k osvěžující koupeli. Kdo se nenechá odradit teplotou vody okolo 20 °C, by měl navštívit nádhernou pláž Pertisau s velkou loukou a množstvím zařízení pro děti.

Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Pertisau am Achensee

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
výborný! Průměrné hodnocení
43 Hotely/ubytování a
458 osobní hodnocení

1 Jezero ke koupání v Pertisau am Achensee

 • Teplota
  vody:
  16 - 20 °C
  Velikost: 6,8 km² Pláž: Lávka, Odpočinková louka, Štěrk Město: Maurach am Achensee Region: Achensee
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  Vstup zdarma Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Aktivní zimní dovolená v Pertisau

Hned za obcí začínají romantická boční údolí Gerntal a Falzthurntal. Obojí nabízejí perfektní podmínky na běžky v nedotčené přírodě. Za dobré sněhové situace tu můžete objevovat téměř 200 km běžeckých stop. Jedinečně rozmanitá krajina se nechá pohodlně projít i pěšky. Oblíbeným cílem zimních túr je horská pastvina Gernalm, kde si návštěvníci vychutnávají přírodu, slunce a klid. Tipem na romantickou túru je údolí Falzthurntal. Asi za hodinu se dostanete až k alpskému hostinci Falzthurn, kde doporučujeme občerstvení na slunné terase. A komu to ještě nestačí, ten se může vypravit na konec údolí na horskou pastvinu Gramaialm. Celkem 150 km upravovaných zimních turistický tras vás vybízí k seznámení se s klidnou tváří zimy v regionu Achensee.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  24.05.2016
  3 / 10 °C
 • Zítra
  25.05.2016
  2 / 19 °C
 • Čtvrtek
  26.05.2016
  7 / 22 °C
 • Pátek
  27.05.2016
  8 / 24 °C
 • Sobota
  28.05.2016
  11 / 25 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Pertisau
Hnr. 55d
6213 Pertisau am Achensee, Rakousko
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Пертизау-ам-Ахензее Tyrolsko