Dovolená v srdci Zillertalu

Městečko Zell, které mělo kdysi zemědělský ráz, je v současnosti spolu s Mayrhofenem turistickým centrem údolí a zároveň hlavní destinací lyžařského střediska Zillertal Arena. Se svými horskými obcemi Gerlosberg, Hainzenberg, Zellberg a Rohrberg tvoří Zell rozsáhlý prázdninový ráj na úpatí Gerloského průsmyku. Zimní dovolená v Zellu slibuje perfektní sjezdy v největším lyžařském středisku v údolí Zillertal o 139 km sjezdovek. Léto se skvěle hodí pro aktivní dovolenou se spoustou zážitků v údolí i na horách. Pro Vaši dovolenou v Zellu tu najdete širokou nabídku ubytování všech kategorií: od hotelů přes penziony a apartmány až po statky pro rodiny s dětmi.

Aktivní letní dovolená v Zellu

Léto v Zellu se výborně hodí pro aktivní dovolenou. Pěší turistika, mtb túry, jízda na kole, procházky a mnohem víc! Ze 400 km značených turistických tras si každý vybere tu svojí nejoblíbenější. Nenáročné túry pro rodiny s dětmi a atraktivní vysokohorské túry pro náročné dělají z turistiky v Zellu jedinečný zážitek. Kabinková lanovka vás pohodlně vyveze až na horskou pastvinu Rosenalm, do nitra turistického a cyklistického ráje.

Neméně sportovně se budete vyžívat v údolí. Cyklostezka Zillertaler Radweg vám umožní poznat ty nejhezčí kouty Zillertalského údolí. Volnočasový park Zell je spolu s koupalištěm během horkých letních dní ideálním místem k odpočinku a osvěžení. Kromě vodního světa tu najdete i hřiště na plážový volejbal a fotbalové hřiště.

Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
výborný! Průměrné hodnocení
27 Hotely/ubytování a
227 osobní hodnocení
na začátek stránky

Informace o regionu

Zimní ráj Zillertal Arena

Lyžařské středisko Zillertal Arena splňuje i ty nejvyšší nároky. Jako největší lyžařské středisko v Zillertalu se 139 km sjezdovek se rozprostírá přes několik hor a údolí až k Salcbursku. 51 moderních lanovek a vleků spojuje obce Zell, Gerlos a Königsleiten. K Zillertal Areně patří i rodinná lyžařská oblast Gerlosstein, která nabízí 12 km sjezdovek – ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. A to nejlepší: Na Gerlossteinu nikdy nečekáte!

Mimořádným zážitkem je osvětlená přírodní sáňkařská dráha na Gerlossteinu. Z obce Hainzenberg vás vyveze lanovka Gerlossteinbahn během několika minut nahoru, kde začíná 7 km dlouhé sáňkařské potěšení. Podél dráhy najdete několik tradičních hostinců, u kterých se vyplatí zastavit.

Kdo bude chtít strávit v Zellu poklidný slunečný den, najde na promenádě podél horské řeky Ziller nenáročnou turistickou cestu. Doporučujeme také zimní turistickou trasu k poutnímu kostelu Maria Rast u Hainzenbergu, kde budete odměněni nádherným výhledem na Zell a údolí Zillertal. Pro doplnění energie se výtečně hodí zastávka v hostinci Waldheim.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  31.08.2015
  15 / 32 °C
 • Zítra
  01.09.2015
  15 / 29 °C
 • Středa
  02.09.2015
  14 / 22 °C
 • Čtvrtek
  03.09.2015
  11 / 19 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Tourismusverband Zell-Gerlos, Zillertal Arena
Dorfplatz 3a
6280 Zell im Zillertal, Rakousko
Holiday region Zell-Gerlos, Zillertal Arena - Tyrol - Austria - Zell am Ziller, teren narciarski Zillertal Arena Tyrolsko