Urlop St. Wolfgang

Wypoczynkowy raj nad Wolfgangsee

Gdyby trzeba było wybrać romantyczny krajobraz jak z pocztówki, byłaby to okolica Wolfgangsee. To malownicze miejsce było jednym z ulubionych celów wycieczek austriackiego cesarza podczas wakacji spędzanych w sąsiednim Bad Ischl, szeroką popularność zdobywając w latach 30. XX wieku dzięki operetce „Weißes Rössl“ opowiadającej historie znanych gości tytułowego hotelu.

Sceneria nie zmieniła się do dziś: szczyt Schafberg wciąż góruje nad jeziorem, a Weißes Rössl to pierwszorzędny 4-gwiazdkowy hotel. Urlop nad jeziorem Wolfgang to letni wypoczynek w starym stylu z nutką nowoczesności – przepiękne krajobrazy oraz niezwykła kombinacja gór i jeziora nigdy nie wyjdzie z mody. Zimą miejscowość urzeka ciszą, oferując wiele możliwości aktywnego wypoczynku – od nart i biegówek po wędrówki przez zaśnieżone krajobrazy.

Wakacje w St. Wolfgang

Miejscowość St. Wolfgang leży na północym brzegu jeziora Wolfgang u stóp góry widokowej Schafberg. Historyczna kolejka Schafbergbahn pokonuje 1100 metrów różnicy wysokości w 45 minut, a na szczycie liczącym 1800 m npm rozciąga się wspaniały widok: żaglówki i deski surfingowe sunące po tafli jeziora oraz pełne plaże na jego brzegach.

Do wielu ciekawych miejsc można tu dotrzeć pieszo lub rowerem. Jezioro rozciąga się w niecce wokół górskich szczytów, czyniąc je idealnym miejscem dla miłośników zarówno aktywnego wypoczynku (górska trasa rowerowa do Schwarzsee to jedna z atrakcji tego regionu), jak i spokojnego podziwiania krajobrazów z tarasów uroczych restauracji.

Mehr Informationen - Details

Co mowią nasi Klienci?

4,2 /5
znakomita! Średnia ocena z
18 Hotele/noclegi i
130 indywidualnych opinii

1 Jezioro w St. Wolfgang

 • Temperatura
  wody:
  18 °C
  Wielkość: 12,84 km² Plaża: Trawa, Żwir Miejscowość: St. Wolfgang Region: Salzkammergut
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  Wstęp bezpłatny Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Ciesz się zimą w St. Wolfgang

Długie trasy zjazdowe i après ski oferuje wiele ośrodków narciarskich, ale potrzeba tego nieuchwytnego „czegoś“, aby zimowy wyjazd stał się naprawdę niezapomniany – to właśnie znajdziecie w St. Wolfgang. To tu czekają na Was wędrówki przez las ukryty pod śniegiem skrzypiącym pod nogami czy kuligi saniami nad brzegiem zamarzniętego jeziora, a śnieg lśniący w słońcu i przepiękne krajobrazy tworzą magiczną atmosferę pełną relaksu, na długo pozostającą w pamięci...

W ośrodkach narciarskich wokół Wolfgangsee można cieszyć się białym szaleństwem bez tłoku i pełnych stoków. Wysokogórska wyżyna Postalm z wyciągami dla początkujących i łatwymi trasami zjazdowymi to idealny region narciarski dla rodzin z małymi dziećmi. Bardziej wymagający wybiorą z pewnością ośrodek Zwölferhorn w St. Gilgen położony bezpośrednio nad jeziorem – jego białe stoki skrzą się w słońcu schodząc aż do doliny, a przy dobrych warunkach śniegowych staje się on rajem dla miłośników freeride’u.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  28.05.2016
  14 / 26 °C
 • Jutro
  29.05.2016
  15 / 27 °C
 • Poniedziałek
  30.05.2016
  13 / 19 °C
 • Wtorek
  31.05.2016
  13 / 19 °C
 • Środa
  01.06.2016
  10 / 18 °C
Temperatura
wody St. Wolfgang
Temp
Wolfgangsee,
St. Wolfgang
18,0 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Kurdirektion St. Wolfgang
Au 140
5360 St. Wolfgang, Austria
LogoWTG - St. Wolfgang Gorna Austria