Urlop Kitzbühel

Kitzbühel – alpejskie miasto sportu

Zawody Hahnenkammrennen, wyższe sfery, luksus – to pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy słyszymy nazwę Kitzbühel. Ale to miasto oferuje wiele więcej: cudowną przyrodę, góry i szczyptę wyjątkowości. To rozległy ośrodek narciarski zimą, mekka miłośników pieszych wycieczek latem i topowa miejscówka dla amatorów gry w golfa, a do tego urocza kitzbühelska starówka ze sklepami znanych marek i ekskluzywnymi restauracjami oraz różnorodne wydarzenia sportowo-kulturalne, jak np. najsłynniejsze zawody narciarskie świata, Hahnekammrennen, przyciągające rokrocznie znamienitych gości i różnej maści celebrytów. Urlop w Kitzbühel, tym legendarnym alpejskim mieście sportu, to wyjątkowe przeżycie!

W miejscu narodzin narciarstwa

Kitzbühel to od dawna jedno z najpopularniejszych miejsc na narciarskiej mapie świata. Narty były i wciąż są centralnym motywem kitzbühelskiej tożsamości. Od zjazdu Franza Riescha, miejscowego pioniera narciarstwa, na drewnianych deskach ze szczytu Horn w 1892 roku, stały się nieodłącznym elementem miasta. Dzisiaj ośrodek narciarski Kitzbühel – Kirchberg – Pass Thurn szczyci się 170 kilometrami stokow miedzy szczytem Hahnenkamm a Resterhöhe. U wrót miasta leży słynna na całym świecie trasa zjazdowa „Streif“ – kto czuje się na silach, z pewnością przynajmniej raz się z nią zmierzy. Zima w Kitzbühel może być także cicha i spokojna – przysypane śniegiem, łagodne szczyty Alp Kitzbühelskich to idealne miejsca na relaksujące spacery. Miłośnicy skitourów nie odmówią sobie zjazdów w skitourowym zagłębiu na Bichlalm, a na zapalonych narciarzy biegowych czekają naśnieżane i oświetlone trasy nad romantycznym jeziorem Schwarzsee.

Wakacje w Kitzbühel

Górskie lato w Kitzbühel dorównuje atrakcyjnością białemu szaleństwu zima. Szczyty Kitzbüheler Horn i Steinbergkogel łagodnie wnoszą się po obu stronach miasta, tworząc krajobraz jak z katalogu – to właśnie tu, na 500 km szlaków turystycznych i 750 km górskich tras rowerowych czekają na Was aktywny wypoczynek i pełne przeżyć wakacje. Kontrastuje z nimi jakby melancholijny krajobraz położonego nieco na uboczu miasta romantycznego jeziora, Schwarzsee. To wyjątkowo idylliczne miejsce zaprasza na kąpiele i relaks w promieniach słońca, a na ciemnej tafli jeziora odbijają się skalne urwiska łańcucha górskiego Wilder Kaiser. Niedaleko jeziora leży pole golfowe o tej samej nazwie, jedno z czterech pól golfowych w Kitzbühel.
pokaż więcej

128 Hotele/noclegi w Kitzbühel i okolice

Co mowią nasi Klienci?

4,4 /5
znakomita! Średnia ocena z
1 Nocleg i
6 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  27.03.2015
  2 / 6 °C
 • Jutro
  28.03.2015
  1 / 10 °C
 • Niedziela
  29.03.2015
  1 / 13 °C
 • Poniedziałek
  30.03.2015
  3 / 7 °C
 • Wtorek
  31.03.2015
  2 / 9 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Kitzbühel Tourismus
Hinterstadt 18
6370 Kitzbühel, Austria
(c) Kitzbuehel-Schriftzug-Design Alfons Walde 1933 Kitzbühel/VBK Wien - Kitzbuehel Tyrol