Termy, narty i góry

Ci, którzy się na tym znają, twierdzą, iż miejscowość Längenfeld położona jest w najpiękniejszym miejscu Doliny Ötztal. I najprawdopodobniej mają rację! Pośrodku szerokiej doliny, na słonecznych łąkach, rozciągają się wioski i przysiółki. W skład Längenfeld wchodzą trzy miejscowości wypoczynkowe: samo Längenfeld oraz Huben i Gries. Wyjazd narciarski do Längenfeld to alternatywa dla znanego Sölden, do którego i tak dostaniemy się w dziesięć minut jazdy samochodem. Längenfeld jest znane przede wszystkim dzięki Aqua Dome, jedynych termach Tyrolu. Na 50 000 m kw. znajdziecie wszystko, czego szukacie w świątyni spa i kąpieli – przez cały rok. Na stronie Tiscover znajdziecie ofertę nie tylko Aqua Dome, ale także rodzinnych hoteli oraz licznych apartamentów, mieszkań i kwater prywatnych.

Zimowa bajka

Mroźne powietrze, góry lśniące w zachodzącym słońcu – Alpy Ötztalskie podziwiane z ciepłego zewnętrznego basenu Aqua Dome to magiczne kulisy. Relaks w termalnych wodach to wisienka na torcie dnia pełnego narciarskich wrażeń. To właśnie w Längenfeld idealnie można połączyć wyjazd narciarski z urlopem w spa – renomowane ośrodki narciarskie Sölden i Obergurgl-Hochgurgl położone są w najbliższej okolicy.

W Längenfeld znajdziecie się z dala od zgiełku: amatorzy biegówek bezszelestnie robią rundki po słonecznej dolinie, gdyż to właśnie tutaj znajdują się najdłuższe trasy biegowe Ötztalu – większość z nich prowadzi wzdłuż romantycznego strumienia Ötztaler Ache. Na miłośników spacerów czeka ponad 40 km odśnieżonych tras w dolinie i do otwartych także zimą bacówek. Polecamy Alpengasthof na Feuerstein – godzinna wędrówka zostaje nagrodzona posiłkiem w promieniach zimowego słońca na przepięknie położonym tarasie. Można tu też chwycić sanki i zjechać do doliny! Spokojna, jakby rozmarzona miejscowość Gries leżąca w bocznej dolinie na wys. 1600 m npm to idealne miejsce na narty z dziećmi (2 ośle łączki).

Piesze wycieczki, wspinaczka, bieganie

Längenfeld staje się latem idealną miejscówką na piesze wycieczki, górskie wędrówki i spokojne spacery. 150 km szlaków turystycznych prowadzi po obu zboczach doliny na okoliczne alpejskie szczyty. Kto ma lęk wysokości, ale lubi aktywny wypoczynek, zostanie w dolinie na jednej z licznych tras do biegania i nordic walking. Amatorzy górskich wspinaczek znajdą tutaj dwie via ferraty: Reinhard Schiestl-Klettersteig na Burgsteiner Wand uznawana jest za najtrudniejszą w Dolinie Ötz, natomiast ścianka przy wodospadzie Lehner należy do najpiękniejszych widokowo. W gorące letnie miesiące ogromną popularnością wśród gości i turystów cieszy się Jezioro Piburger, położone u wylotu doliny, oraz kąpielisko w Längenfeld.

pokaż więcej

105 Hotele/noclegi w Längenfeld

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
wspaniała! Średnia ocena z
78 Hotele/noclegi i
319 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  26.03.2015
  2 / 7 °C
 • Jutro
  27.03.2015
  0 / 5 °C
 • Sobota
  28.03.2015
  -3 / 10 °C
 • Niedziela
  29.03.2015
  0 / 8 °C
 • Poniedziałek
  30.03.2015
  0 / 7 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
ÖTZTAL TOURISMUS - Information Längenfeld
Unterlängenfeld 81
6444 Längenfeld, Austria
Längenfeld - Gries - Huben Logo - Laengenfeld Tyrol