Urlop Lech am Arlberg

Mityczny Arlberg

Przed wjazdem do miejscowości Lech rozpościera się przepiękny widok: romantyczna górska wioska obramowana ośnieżonymi szczytami Arlbergu. Ten zimowy raj od stuleci przyciąga urlopowiczów, gości i turystów fantastycznym ośrodkiem narciarskim, chronioną przyrodą oraz noclegami i restauracjami na najwyższym poziomie. I chociaż to właśnie tu spędzają ferie koronowane głowy i znane osobistości, a Lech am Arlberg zaliczany jest do najlepszych ośrodków narciarskich świata, miasteczko zachowało uroczy charakter sennej górskiej wioski. Próżno tu szukać olbrzymich hoteli, głośnych koncertów i spragnionych zabawy turystów – wyjazd narciarski do Lech stoi pod znakiem sportu, przyjemności i narciarskich wrażeń wśród zimowych krajobrazów.

Wakacje w Lech

Gdy w promieniach czerwcowego słońca roztapiają się resztki śniegu, w Lech am Arlberg zaczyna się prawdziwe górskie lato. Szczyty wokół miejscowości oplata rozbudowana siatka interesujących szlaków turystycznych i spacerowych. Na starych szlakach roi się od ciekawych odkryć, jak np. Walsersiedlung Bürstegg (najwyżej położona alemańska osada w Vorarlbergu) czy „skalne morze“, Steinernes Meer. To ostatnie najlepiej można podziwiać podczas interesującej wędrówki między jeziorami Spullersee i Formarinsee. Po trudach wycieczki ochłodę zapewni romantyczny Lecher Waldbad. Zawołanie lub maksymę „więcej miejsca, więcej czasu“ ilustruje Philosophicum, międzynarodowe centrum filozoficznej, kulturalnej i społecznej wymiany zdań, dyskusji, sympozjów i spotkań. Co roku wrzesień w Lech stoi pod znakiem ważnych społecznych tematów i krytycznej refleksji.

Narty i snowboard

Narciarska przygoda zaczyna się już w trakcie dojazdu do Arlbergu: z obu stron drogi aż po Przełęcz Flexen wznoszą się grube na kilka metrów śnieżne ściany. Za nimi rozciąga się bajkowy zimowy krajobraz z miejscowościami Lech i Zürs, połączonymi urozmaiconym ośrodkiem narciarskim. Arlberg, miejsce narodzin narciarstwa alpejskie,go od 100 lat fascynuje wszystkich miłośników dwóch i jednej deski na całym świecie. To właśnie na nich czeka 190 kilometrów stoków w całym ośrodku narciarskim Lech Zürs (razem z połączeniem do Warth-Schröcken). Ponad 300 kilometrów tras zjazdowych liczy zaś cały Verbund Ski Arlberg. Ale tu nie liczą się tylko suche fakty: kiedy doświadczeni narciarze opowiadają o wrażeniach z Arlbergu, rozpływają się w zachwytach nad nieograniczonymi możliwościami freeride’u, obfitością śniegu i różnorodnością stoków. Ci, ktorzy mogą pochwalić się świetną kondycją, zdecydują się na szusy w Zürs, zaś rodziny z dziećmi wybiorą szerokie i słoneczne stoki w Oberlech.
pokaż więcej

124 Hotele/noclegi w Lech am Arlberg i okolice

 • 4,9/5
  wspaniała (5 Oceny)
  BÜRSTEGG Lech am Arlberg
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Typ noclegu: Pensjonat Rodzaje pokoi: 8 Pokoje/Apartamenty
  Miejscowość: Lech am Arlberg Położenie: 50 m do terenu narciarskiego, 0 m do przystanku skibusa
  • WiFi gratis
  • Sauna gratis
  za Pokój / noc EUR od 88,00 Wybierz
 • 4,6/5
  wspaniała (5 Oceny)
  Kristall, Hotel Lech am Arlberg Najczęściej rezerwowane
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Typ noclegu: Hotel Rodzaje pokoi: 11 Pokoje/Apartamenty
  Miejscowość: Lech am Arlberg Położenie: W centrum, 30 m do terenu narciarskiego, 30 m do stacji dolnej, 0 m do przystanku skibusa
  za Pokój / noc EUR od 82,00 Wybierz
 • 4,7/5
  wspaniała (4 Oceny)
  Hartenfels Lech am Arlberg
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Rodzaje pokoi: 14 Pokoje/Apartamenty
  Miejscowość: Lech am Arlberg Położenie: 20 m do terenu narciarskiego, 500 m do stacji dolnej, 50 m do przystanku skibusa
  za Pokój / noc EUR od 130,00 Wybierz

Co mowią nasi Klienci?

4,4 /5
znakomita! Średnia ocena z
4 Hotele/noclegi i
12 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  25.05.2015
  3 / 12 °C
 • Jutro
  26.05.2015
  4 / 7 °C
 • Środa
  27.05.2015
  1 / 9 °C
 • Czwartek
  28.05.2015
  -1 / 17 °C
 • Piątek
  29.05.2015
  2 / 16 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Lech Zürs Tourismus GmbH
Dorf 2
6764 Lech am Arlberg, Austria
Lech am Arlberg Logo - Lech am Arlberg Vorarlberg