Nauders: na styku trzech granic

Tam, gdzie spotykają się granice Austrii, Wloch i Szwajcarii, z dala od turystycznych centrów, leży Nauders. Zarówno miasteczko, jak i górski krajobraz wokół niego zachowało sielską atmosferę. Podróż w najdalszy zakątek Tyrolu warta jest jednak rozważenia, rzadko docierają tu bowiem chmary turystów – tak na narty, jak i na piesze wycieczki latem. Korzystają z tego rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnego wypoczynku, którym nie po drodze z urlopem wśród tłumów i zgiełku.

Dzięki położeniu na Przełęczy Reschen, Nauders był przez wiele stuleci przystankiem podróżujących z północy na południe Europy. Stare mury fortecy Nauders i zamku Nauderberg pokazują historię miasteczka. W kilku starych gospodarstwach świetnie można sobie wyobrazić, jak wyglądało kiedyś życie na przełęczy.

Narciarski raj na Przełęczy Reschen

Mnóstwo slonca i mnóstwo miejsca – to właśnie Nauders zimą. Bezpośrednio przed miasteczkiem rozciąga się słoneczny ośrodek narciarski Bergkastel, do którego przyjeżdżają także Tyrolczycy, aby cieszyć się znakomitymi, prawie pustymi stokami na Przełęczy Reschen.

Kto woli spokojnie mijające urlopowe dni, znajdzie w tym miasteczku górujacym nad Doliną Innu wiele pięknie położonych zimowych szlaków turystycznych oraz słonecznych tras biegowych. Jeśli zaś mało Wam sportowych wrażeń w dzień, zapraszamy na otwarty nocą tor saneczkowy na Lärchenalm – to tylko jeden z czterech w całym Nauders.

Na wakacje do Nauders

Sceneria wakacji w Nauders to przepiękna przyroda, tyrolska gościnność i mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku, jak np. piesze wycieczki i wyprawy rowerem górskim po 300 km szlaków turystycznych i 700 km tras rowerowych na tej sportowej arenie na Przełęczy Reschen. Adrenalinę podnosi ścianka wspinaczkowa naprzeciwko twierdzy Nauders, wymagająca, ale warta odwiedzenia jest też „ścieżka szarotki“, Edelweißstieg. Dzięki 6 wyciągom i kolejkom, z których można korzystać jak często się chce, w przeciągu kilku minut znajdziemy się pośród wspaniałych górskich szczytów. Prawdziwym klejnotem przyrodniczym jest z pewnością „czarne jezioro“, Schwarzer See, przepięknie położone między dwoma wierzchołkami szczytu Mutzkopf na wysokości 1700 m npm.

pokaż więcej

136 Hotele/noclegi w Nauders

Co mowią nasi Klienci?

4,4 /5
znakomita! Średnia ocena z
120 Hotele/noclegi i
464 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  31.01.2015
  -9 / -1 °C
 • Jutro
  01.02.2015
  -9 / -3 °C
 • Poniedziałek
  02.02.2015
  -9 / -3 °C
 • Wtorek
  03.02.2015
  -11 / -3 °C
 • Środa
  04.02.2015
  -13 / -4 °C
Informacje o warunkach śniegowych Nauders
Góra Dolina
Nauders - raj narciarski Reschenpass 100 cm chropowaty 35 cm chropowaty
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Firma
Tourismusverband Tiroler Oberland
Nauders Tourismus
Dr.-Tschiggfrey-Str. 66
6543 Nauders, Austria
Nauders Tyrol