Urlop Walchsee

Urlop nad Walchsee

Po północnej stronie pasma górskiego Kaisergebirge leży jedno z najbardziej idyllicznych miasteczek Tyrolu, Walchsee. W oddali majaczą majestatyczne skalne ściany, a wokół miejscowości rozciągają się malownicze pagórki: kontrasty i różnorodność natury czyni region Kaiserwinkl czarującym miejscem. Klejnotem w koronie Walchsee jest jednak jezioro o tej samej nazwie. Najcieplejsze jezioro Tyrolu latem to idealne miejsce na kąpiel po całym dniu pieszych wycieczek. Zimą Kaiserwinkl to jeden z największych i najpiękniejszych terenów do uprawiania narciarstwa biegowego w całej Austrii, a rodziny z dziećmi chętnie wybierają centrum narciarskie Zahmer Kaiser. Na każdy urlop w Walchsee Tiscover ma dla Was liczne hotele, apartamenty i mieszkania oraz kwatery w agroturystyce.

Zimowa idylla w Kaiserwinkl

Region Kaiserwinkl zimą to miejsce jak z bajki: lśniący w słońcu śnieg, cisza, spokój i brak zgiełku. Miłośnicy biegówek bezszelestnie suną obok zasypanych śniegiem lasów i górskich szczytów. Ma się wrażenie, jakby Kaiserwinkl było kolebką narciarstwa biegowego: szeroka dolina umożliwiła tu stworzenie jednego z największych w Austrii ośrodków z 244 km tras biegowych. Ze wszystkich można korzystać bezpłatnie! Najpiękniejsze widokowo są trasy za Walchsee, na Schwemm, największych mokradłach Polnocnego Tyrolu

Na ponad 80 km zimowych szlaków turystycznych jest romantycznie jak nigdzie indziej. Wybierając spacer w rakietach śnieżnych, podziwiać można wspaniale widoki na okolice. Mały, ale przyjemny ośrodek narciarski znajduje się na północnych zboczach Kaisergebirge. W centrum narciarskim Zahmer Kaiser znajdziemy 15 km stoków, wyciąg krzesełkowy przystosowany do przewozu dzieci i wiele oślich laczek z orczykami – to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi! Niedaleko jest również do sąsiedniego ośrodka narciarskiego Hochkössen na Unterberghorn – do dolnej stacji kolejki zabierze Was bezpłatny skibus.

Wakacje pełne różnorodności

Leniwe spędzenie dnia czy aktywny wypoczynek? Góry, jeziora i porozrzucanie miedzy nimi wioski to mogą być kulisy Twojego wakacyjnego wyjazdu. Tu możesz pływać w ciepłych wodach Walchsee, podziwiając widoki na imponujący górski świat pasma Kaisergebirge, wylegiwać się na hamaku, przepędzić senność rundką wokół jeziora w kajaku lub podnieść poziom adrenaliny na nartach wodnych – nad jeziorem Walch bez problemu można spędzić cały dzień, w ogóle się nie nudząc! Na wakacyjnych gości czeka tutaj również mnóstwo doskonale oznakowanych szlaków turystycznych i tras rowerowych, a także aż trzy pola golfowe – np. 9-dolkowe pole położone jest bezpośrednio nad brzegami Walchsee. Wszystkie leżą wśród niepowtarzalnych krajobrazów z widokiem na majestatyczne strome skały łańcucha górskiego Wilder Kaiser.

pokaż więcej

135 Hotele/noclegi w Walchsee i okolice

Co mowią nasi Klienci?

4,4 /5
znakomita! Średnia ocena z
46 Hotele/noclegi i
241 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  01.04.2015
  0 / 9 °C
 • Jutro
  02.04.2015
  -1 / 10 °C
 • Piątek
  03.04.2015
  0 / 11 °C
 • Sobota
  04.04.2015
  3 / 10 °C
 • Niedziela
  05.04.2015
  0 / 9 °C
Informacje o warunkach śniegowych Walchsee
Góra Dolina
Centrum narciarskie Zahmer Kaiser – Walchsee/Ebbs 15 cm mokry częściowo bez śniegu
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Tourismusverband Kaiserwinkl
Infobüro Walchsee
Dorfstraße 1
6344 Walchsee, Austria
Walchsee Tyrol