Urlop Bad Kleinkirchheim

Góry i termy w Bad Kleinkirchheim

Niedaleko miasta Villach, otoczona szczytami Nockberge, leży miejscowość wypoczynkowa Bad Kleinkirchheim. Dzięki położeniu po południowej stronie głównego łańcucha Alp może często cieszyć się słoneczną pogodą – w ciągu roku zanotowano tutaj ponad 1900 słonecznych godzin! Rodzinna miejscowość mistrza olimpijskiego Franza Klammera zdobyła popularność w połowie XX wieku jako kurort ze znakomitymi termami oraz narciarskie i spacerowe centrum okolicy. Idealna kombinacja ofert sportowych i spa to cecha charakterystyczna Bad Kleinkirchheim zarówno latem, jak i zimą, a lecznicze kąpiele w wodzie termalnej to pomysł nie tylko na deszczowe dni, ale i prawdziwa przyjemność po dniu aktywnego wypoczynku w górach. Dzięki bogatej ofercie dla dzieci Bad Kleinkirchheim cieszy się doskonałą renomą także wśród rodzin.

Wakacje w górach Nockberge

Na ponad 1000 km szlaków turystycznych oraz 43 górskich trasach rowerowych naprawdę można poznać szczyty Nockberge: kwitnące łąki, majestatyczne szczyty górskie i szumiące strumienie tworzą jedyny w swoim rodzaju tzw. park biosfery. Niech Was aby nie przestraszy jego powierzchniatu do najbliższej bacówki nigdy nie jest daleko: 30 chat, schronisk i bacówek górskich czeka na spragnionych i głodnych miłośników aktywnego wypoczynku. Nie sposób przeżyć urlopowego dnia w Bad Kleinkirchheim bez karynckiego specjału, czyli pierogów z serem na słono zwanych Kasnudeln.

To jednak nie koniec atrakcji w tej urokliwej miejscowości wypoczynkowej: wakacje w Bad Kleinkirchheim można też spędzić na 18-dolkowym polu golfowym, zaliczanym do najpiękniej położonych miejsc w Karyntii, lub w leczniczych wodach term Römberbad i St. Kathrein – letnie miesiące w górskim świecie Karyntii to pełen relaks i mnóstwo dobrych wspomnień.

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Webcams Bad Kleinkirchheim
Miejscowość:  Bad Kleinkirchheim

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
19 Hotele/noclegi i
74 indywidualnych opinii
do góry strony

Regionsinformationen

Narty i spa

Gondolka Kaiserburg wywozi miłośników desek i deski bezpośrednio do najwyżej położonego punktu ośrodka narciarskiego – na 2055 m npm, skąd roztacza się wspaniały widok na ośnieżone karynckie góry Nockberge. Tu nigdy nie brakuje śniegu i słońca! Ośrodek narciarski Bad Kleinkirchheim z łatwymi i średniotrudnymi stokami przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi – tu bowiem o ich bezpieczeąstwo i dobrą zabawę troszczą się aż trzy szkółki narciarskie. Białe szaleństwo na stoku to nie koniec atrakcji – w termach Römerbad i St. Kathrein można wspaniale wypocząć po pełnym sportowych wrażeń dniu. Kto ma siłę na kolejne wyzwania, z pewnością będzie częstym gościem oświetlonego nocą toru saneczkowego przy wyciągu Kaiserburgbahn (notabene to jedna z czterech tras saneczkowych w Bad Kleinkirchheim!). Alternatywą dla narciarskich wyzwań są spacery zimowymi szlakami turystycznymi, których jest tu pod dostatkiem – taki spacer w słoneczny i mroźny zimowy dzień to niezapomniane przeżycie!

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  28.09.2016
  5 / 19 °C
 • Jutro
  29.09.2016
  8 / 21 °C
 • Piątek
  30.09.2016
  9 / 18 °C
 • Sobota
  01.10.2016
  9 / 17 °C
 • Niedziela
  02.10.2016
  9 / 15 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Bad Kleinkirchheimer Tourismus Marketing GmbH
Dorfstraße 30
9546 Bad Kleinkirchheim, Austria
Bad Kleinkirchheim Karyntia