Saalbach-Hinterglemm

Aktywny wypoczynek w Saalbach Hinterglemm

Urlop w Saalbach Hinterglemm to przede wszystkim aktywny wypoczynek wśród gór. To tu łączą się harmonijnie aktywności sportowe z przyrodą, co czyni Saalbach Hinterglemm jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych tak zimą, jak i latem. W zimie Skicircus Saalbach Hinterglemm prawie ginie pod śniegiem, na stokach szusują narciarze, a wyciągi pracują nieprzerwanie. Po całym dniu białego szaleństwa na stoku można bawić się dalej w jednym z licznych barów après ski. Odwiedzających Dolinę Glemm latem zachwyca jej rozleglość i soczyście zielone wysokogórskie laki. To właśnie tu znajduje się nie tylko największy górski teren rowerowy Austrii, ale i tereny idealne na piesze wycieczki.

Witamy w krainie narciarstwa

Łagodne grzbiety gór lśnią w słońcu, a gruby śnieżny koc opatula idylliczną Dolinę Glemm: zimowa idylla i romantyczne widoki zachwycają wszystkich, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy. Centrum miejscowości Saalbach z charakterystycznym kosciółkiem to obrazek jak z pocztówki. Wszystko wydaje się być pogrążone w zimowym śnie, ale nie dajcie się zwieść pozorom: ośrodek narciarski, a w zasadzie skicircus Saalbach Hinterglemm to jeden z najbardziej urozmaiconych i najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich Europy.
Gospodarz mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim z 1991 roku od lat zalicza się do najlepszych alpejskich ośrodków narciarskich, nie tylko ze względu na 200 km stoków miedzy wierzchołkami Kohlmaisgipfel i Zwölferkogel – to miejsce szczyci się także znakomitymi lokalami après ski. Gdy zimowe słońce powoli zachodzi za szczyt Zwölferkogel, wszyscy spotykają się np. na Schi-Alm lub Hinterhagalm w Saalbach. Ponad 40 bacówek i schronisk oraz liczne puby i dyskoteki dbają o dobrą renomę Saalbach Hinterglemm – podobno to jedna z najlepszych miejscówek après ski w całych Alpach!

Wakacje pełne wrażeń

Od kilku dekad Saalbach koncentruje się latem na rowerach górskich. Bike-Circus Saalbach Hinterglemm to obecnie najlepszy w Austrii teren do jazdy na dwóch kółkach: 400 km oznakowanych tras rowerowych i idealne ukształtowanie terenu czynią to miejsce wyjątkowym. Ale to nie wszystko...

Pełne wrażeń wakacje w Saalbach dopełnia tzw. 7-Summits Tour, wymagający szlak turystyczny opasujący siedem szczytów górskich. Rodziny z dziećmi oraz ci, którzy wolą spokojniejsze górskie wędrówki wybiorą jeden z łatwiejszych szlaków lub trasę tematyczna, jak np. „Golden Gate“, rundka spacerowa „Heimat-Rundweg“, lub też zdecydują się na coś ze specjalnie przygotowanej oferty dla dzieci. To wszystko sprawi, iż letni urlop w Saalbach Hinterglemm na długo zostanie Wam w pamięci.
pokaż więcej

121 Hotele/noclegi w Saalbach-Hinterglemm i okolice

 • Interstar Hotel Saalbach-Hinterglemm Najlepiej oceniane
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Rodzaje pokoi: 51 Pokoje/Apartamenty; 15 Mieszkania na wakacje
  Miejscowość: Saalbach-Hinterglemm
  za Pokój / noc EUR od 108,00 Wybierz
 • Alpin Juwel Saalbach-Hinterglemm
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Rodzaje pokoi: 93 Pokoje/Apartamenty
  Miejscowość: Saalbach-Hinterglemm
  za Pokój / noc EUR od 188,00 Wybierz
 • Saalbacher Hof Saalbach-Hinterglemm
  dodane do ulubionych
  zapisz na liście życzęń
  Rodzaje pokoi: 85 Pokoje/Apartamenty
  Miejscowość: Saalbach-Hinterglemm Położenie: 10 m do terenu narciarskiego, 50 m do stacji dolnej, 50 m do przystanku skibusa
  Brak informacji o cenie Wybierz

Oferty

Cena za noc
Gwarancja najlepszej ceny
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  01.02.2015
  -8 / -1 °C
 • Jutro
  02.02.2015
  -9 / -2 °C
 • Wtorek
  03.02.2015
  -9 / 0 °C
 • Środa
  04.02.2015
  -10 / -1 °C
 • Czwartek
  05.02.2015
  -8 / -3 °C
Informacje o warunkach śniegowych Saalbach-Hinterglemm
Góra Dolina
SkicircusSaalbach Hinterglemm Leogang 120 cm chropowaty 70 cm mokry
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Tourismusverband Saalbach Hinterglemm
Glemmtaler Landesstraße 550
5753 Saalbach Hinterglemm , Austria
logo - Saalbach-Hinterglemm Salzburg