Urlop Saalbach-Hinterglemm

Aktywny wypoczynek w Saalbach Hinterglemm

Urlop w Saalbach Hinterglemm to przede wszystkim aktywny wypoczynek wśród gór. To tu łączą się harmonijnie aktywności sportowe z przyrodą, co czyni Saalbach Hinterglemm jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych tak zimą, jak i latem. W zimie Skicircus Saalbach Hinterglemm prawie ginie pod śniegiem, na stokach szusują narciarze, a wyciągi pracują nieprzerwanie. Po całym dniu białego szaleństwa na stoku można bawić się dalej w jednym z licznych barów après ski. Odwiedzających Dolinę Glemm latem zachwyca jej rozleglość i soczyście zielone wysokogórskie laki. To właśnie tu znajduje się nie tylko największy górski teren rowerowy Austrii, ale i tereny idealne na piesze wycieczki.

Wakacje pełne wrażeń

Od kilku dekad Saalbach koncentruje się latem na rowerach górskich. Bike-Circus Saalbach Hinterglemm to obecnie najlepszy w Austrii teren do jazdy na dwóch kółkach: 400 km oznakowanych tras rowerowych i idealne ukształtowanie terenu czynią to miejsce wyjątkowym. Ale to nie wszystko...

Pełne wrażeń wakacje w Saalbach dopełnia tzw. 7-Summits Tour, wymagający szlak turystyczny opasujący siedem szczytów górskich. Rodziny z dziećmi oraz ci, którzy wolą spokojniejsze górskie wędrówki wybiorą jeden z łatwiejszych szlaków lub trasę tematyczna, jak np. „Golden Gate“, rundka spacerowa „Heimat-Rundweg“, lub też zdecydują się na coś ze specjalnie przygotowanej oferty dla dzieci. To wszystko sprawi, iż letni urlop w Saalbach Hinterglemm na długo zostanie Wam w pamięci.
Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Saalbach-Hinterglemm
do góry strony

Regionsinformationen

Witamy w krainie narciarstwa

Łagodne grzbiety gór lśnią w słońcu, a gruby śnieżny koc opatula idylliczną Dolinę Glemm: zimowa idylla i romantyczne widoki zachwycają wszystkich, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy. Centrum miejscowości Saalbach z charakterystycznym kosciółkiem to obrazek jak z pocztówki. Wszystko wydaje się być pogrążone w zimowym śnie, ale nie dajcie się zwieść pozorom: ośrodek narciarski, a w zasadzie skicircus Saalbach Hinterglemm to jeden z najbardziej urozmaiconych i najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich Europy.
Gospodarz mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim z 1991 roku od lat zalicza się do najlepszych alpejskich ośrodków narciarskich, nie tylko ze względu na 200 km stoków miedzy wierzchołkami Kohlmaisgipfel i Zwölferkogel – to miejsce szczyci się także znakomitymi lokalami après ski. Gdy zimowe słońce powoli zachodzi za szczyt Zwölferkogel, wszyscy spotykają się np. na Schi-Alm lub Hinterhagalm w Saalbach. Ponad 40 bacówek i schronisk oraz liczne puby i dyskoteki dbają o dobrą renomę Saalbach Hinterglemm – podobno to jedna z najlepszych miejscówek après ski w całych Alpach!
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  30.08.2016
  12 / 20 °C
 • Jutro
  31.08.2016
  11 / 24 °C
 • Czwartek
  01.09.2016
  12 / 22 °C
 • Piątek
  02.09.2016
  11 / 23 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Tourismusverband Saalbach Hinterglemm
Glemmtaler Landesstraße 550
5753 Saalbach Hinterglemm , Austria
logo - Saalbach-Hinterglemm Salzburg