Rezerwacje: +43 512 5351 555

Schoppernau

Schoppernau – do zakochania

W gminie Schoppernau w Vorarlbergu znajdziecie bogatą ofertę aktywności na krystalicznie czystym, świeżym powietrzu i wśród wspaniałej przyrody. Dzięki swojemu położeniu na północnych zboczach Alp, Las Bregencki może pochwalić się dużą ilością śniegu, która przyciąga tu Gości przez całą zimę. Gmina położona jest w centrum Górnego Lasu Bregenckiego u stóp Diedamskopf, a region wokół Schoppernau charakteryzuje się tradycyjną drewnianą architekturą, zielonymi łąkami, szumiącymi strumieniami górskimi oraz serdeczną gościnnością. Okolice te przyciągają miłośników przyrody i rowerów górskich, paralotniarzy i lotniarzy, amatorów nordic walking i pieszych wycieczek, a wśród tutejszych krajobrazów każdy z nich znajduje coś dla siebie.

Alpejskie powietrze

Region Las Bregencki zachował wiejski charakter, a turyści szanują dziewiczość jego przyrody. Schoppernau i ośrodek narciarski Diedamskopf w idyllicznym Vorarlbergu to doskonała miejscówka na udany zimowy wyjazd. Komfortowa 8-osobowa gondolka szybko wywozi narciarzy do najpiękniejszego miejsca widokowego w Lesie Bregenckim na wysokości 2060 m npm. Ośrodek Diedamskopf zachwyca niepowtarzalną panoramą i zaśnieżonymi zboczami aż do kwietnia. Nowoczesne wyciągi spinają urozmaicony teren z trasami narciarskimi i biegowymi, szkółką oraz przedszkolem narciarskim, odśnieżonymi szlakami turystycznymi, naturalnymi torami saneczkowymi i ciekawymi terenami do freeride’u. Trasa zjazdowa do doliny Unterdiedams, sportowa atrakcja tego ośrodka, zalicza się do najpiękniejszych w całym Vorarlbergu. Kto nie przepada za białym szaleństwem, z pewnością wybierze się na spacer lub kulig wśród przykrytych śniegiem krajobrazów.

Góry w oddali, promienie słońca na twarzy

Lato w tym regionie warto spędzić na doskonale oznakowanych szlakach turystycznych i spacerowych, zdobywając szczyty, uprawiając nordic walking czy szalejąc na rowerze wśród jedynej w swoim rodzaju przyrody. Zapierająca dech w piersiach panorama rozciągająca się ze szczytu Diedamskopf pozwala ujrzeć lśniące w oddali Jezioro Bodeńskie. Na Diedamskopf, nie bez kozery nazywanej przez paralotniarzy i lotniarzy "górą lotów", można spróbować swoich sił w przestworzach podczas lotu tandemowego. Miejscowe biuro turystyczne organizuje także spacery z przewodnikiem zielarskim, zwiedzanie serowarni i warsztatów snycerzy oraz obserwowanie dzikich zwierząt. Dłuższy pobyt się opłaca! Każdy, kto wykupi pobyt powyżej trzech dni, otrzyma bezpłatnie kartę Gościa (Bregenzerwald Gäste-Card), dzięki której będzie mógł do woli korzystać z wyciągów i kąpielisk.
pokaż więcej

194 Hotele/noclegi w Schoppernau i okolice

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
wspaniała! Średnia ocena z
76 Hotele/noclegi i
328 indywidualnych opinii
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  23.11.2014
  4 / 14 °C
 • Jutro
  24.11.2014
  6 / 15 °C
 • Wtorek
  25.11.2014
  4 / 12 °C
 • Środa
  26.11.2014
  3 / 11 °C
 • Czwartek
  27.11.2014
  3 / 10 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Czy masz jeszcze pytania? Zadzwoń do nas!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Codzienne w godz. 8-21
Tourismusbüro Schoppernau
Unterdorf 2b
6886 Schoppernau, Austria
Schoppernau Vorarlberg