Dovolená Lech am Arlberg

Mýtus Arlberg

Hned na začátku obce Arlberg se vám naskytne úchvatný pohled na kouzelnou scenérii - romantická horská vesnička obklopená zasněženými vrcholy pohoří Arlberg. Již několik desetiletí přijíždějí hosté z celého světa na dovolenou do Lechu. Je to právě ta kombinace fantastického lyžařského střediska, nedotčené přírody a ubytování i restaurací na nejvyšší úrovni, která Lech promění rok co rok v jedinečný zimní ráj. A i když sem každoročně míří prominentní návštěvníci a vysocí představitelé zemí ze všech koutů světa, přesto se toto místo výrazně odlišuje od mnoha jiných lyžařských destinací. Gigantická ubytovací zařízení, hlučné párty a masový turismus tu budete hledat marně. Lech am Arlberg patří k nejlepším lyžařským oblastem na světě, ale i navzdory tomu si zachovává ráz útulné horské vesničky. Kouzlo zimní dovolené v Lechu tkví v potěšení ze zimy a sportu.

Letní dovolená v Lechu

Když v červnu roztaje i ten poslední sníh, probouzí se v Lechu am Arlberg horské léto. Horský svět, který obklopuje vesničku, nabízí poutavé turistické trasy a výstupy na vrcholy. Na tradičních stezkách je co objevovat, např. walliská osada Bürstegg nebo kamenné moře, které potkáte na zajímavé turistické cestě od jezera Spullersee k jezeru Formarinsee. V horkých letních dnech se můžete po náročné túře osvěžit v romantickém lesním koupališti Lecher Waldbad. Lech, zcela oddán svému heslu „Více prostoru, více času“, se proslavil sympoziem Philosophicum, které se koná každý rok v září a zabývá se sociálně relevantními tématy naší doby.

Lyžování & snowboarding

Již příjezd do Arlbergu má nádech dobrodružství. Silnici na horský průsmyk Flexenpass lemují několik metrů tlusté sněhové stěny, za kterými čeká pohádkový zimní svět s vesničkami Lech a Zürs. Spojení mezi oběma obcemi tvoří různorodé lyžařské středisko. Arlberg, kolébka alpského lyžování, fascinuje i po 100 letech čím dál více lyžařů a snowboardistů po celém světě. Lyžařské středisko Lech Zürs nabízí spolu se spojením na Warth-Schröcken okolo 190 km sjezdovek, v celém lyžařském svazu Ski Arlberg je to celkem 300 km sjezdů. Ale počet sjezdovek není v Arlbergu to podstatné. Když milovníci zimních sportů nadšeně vyprávějí o své dovolené v Arlbergu, vychvalují především četné možnosti freeridu, sněhovou nadílku a rozmanitost sjezdovek. Sportovní lyžaři si přijdou na své hlavně v obci Zürs, rodiny s dětmi oceňují především široké a slunečné sjezdovky v Oberlechu.
zobrazit více

131 Hotely/ubytování v Lech am Arlberg a okolí

  • 4,9/5
    BÜRSTEGG Lech am Arlberg
    zaznamenáno
    uložit na seznam oblíbených
    Typ ubytování: Penzion Druhy pokojů: 8 Pokoje/Suite
    Město: Lech am Arlberg Poloha: 50 m do lyžařského střediska, 0 m k zastávce skibusu
    • Wi-Fi zdarma
    • Sauna zdarma
    za pokoj / noc EUR od 98,00 Vybrat
  • Kristall, Hotel Lech am Arlberg Nejvíce rezervované
    zaznamenáno
    uložit na seznam oblíbených
    Typ ubytování: Hotel Druhy pokojů: 11 Pokoje/Suite
    Město: Lech am Arlberg Poloha: Centrum, 30 m do lyžařského střediska, 30 m do dolní stanice lanovky, 0 m k zastávce skibusu
    za pokoj / noc EUR od 82,00 Vybrat
  • Hartenfels Lech am Arlberg
    zaznamenáno
    uložit na seznam oblíbených
    Typ ubytování: Hotel, Apartmán Druhy pokojů: 14 Pokoje/Suite
    Město: Lech am Arlberg Poloha: 20 m do lyžařského střediska, 500 m do dolní stanice lanovky, 50 m k zastávce skibusu
    za pokoj / noc EUR od 100,00 Vybrat

Co říkají naši zákazníci?

4,4 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
9 Hotely/ubytování a
22 osobní hodnocení
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
  • Dnes
    30.03.2015
    1 / 4 °C
  • Zítra
    31.03.2015
    0 / 7 °C
  • Středa
    01.04.2015
    -4 / 1 °C
  • Čtvrtek
    02.04.2015
    -5 / 1 °C
  • Pátek
    03.04.2015
    -5 / 2 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Lech Zürs Tourismus GmbH
Dorf 2
6764 Lech am Arlberg, Rakousko
Lech am Arlberg Logo - Лех-ам-Арльберг Vorarlbersko