Pertisau am Achensee

Dovolená u alpského jezera

Pertisau má štěstí na svou polohu: Na západním břehu jezera Achensee, mezi horami a jezerem, leží tato prázdninová destinace. Zasněžená údolí pohoří Karwendel jsou v zimě ideálním místem pro běh na lyžích a zimní turistiku. Rodiny s dětmi najdou v lyžařském středisku Pertisau optimální sjezdovky pro začátečníky. V létě je alpský park Karwendel okolo obce Pertisau oblíbeným cílem pro pěší túry a túry na horských kolech. Na jezeru Achensee se to hemží plachetnicemi a surfery. Rodiny oceňují tuto šarmantní obec kvůli její klidné poloze. V létě i v zimě budete mít příležitost si beze shonu vychutnat zdejší krajinu a přírodu. Wellness hotely na břehu Achensee patří k těm nejlepším v Rakousku. Příroda a odpočinek umožní jedinečný wellness pobyt pro tělo, mysl a ducha.

Aktivní zimní dovolená v Pertisau

Hned za obcí začínají romantická boční údolí Gerntal a Falzthurntal. Obojí nabízejí perfektní podmínky na běžky v nedotčené přírodě. Za dobré sněhové situace tu můžete objevovat téměř 200 km běžeckých stop. Jedinečně rozmanitá krajina se nechá pohodlně projít i pěšky. Oblíbeným cílem zimních túr je horská pastvina Gernalm, kde si návštěvníci vychutnávají přírodu, slunce a klid. Tipem na romantickou túru je údolí Falzthurntal. Asi za hodinu se dostanete až k alpskému hostinci Falzthurn, kde doporučujeme občerstvení na slunné terase. A komu to ještě nestačí, ten se může vypravit na konec údolí na horskou pastvinu Gramaialm. Celkem 150 km upravovaných zimních turistický tras vás vybízí k seznámení se s klidnou tváří zimy v regionu Achensee.

Horská turistika v Pertisau

Sportovně aktivní – tak se prezentuje v létě region Achensee. Od alpinistů přes mtb jezdce až po golf – letní dovolená v Pertisau slibuje nezapomenutelné sportovní zážitky. Přes placenou silnici se dostanete do údolí Falzthurntal, ráje horské a vysokohorské turistiky uprostřed Alpského parku Karwendel. Na konci údolí najdete horskou pastvinu Gramaialm, která je zároveň cílem turistických túr, ale i výchozím bodem pro horské a mtb túry a procházky. Lanovka Karwendel Bergbahn vyveze milovníky turistiky na horu Zwölferkopf, odkud se nechá přejít na vrchol hřebene Stanser-Joch-Kamm.

Jezero Achensee vás potěší konstantními větrnými podmínkami. Pohled na tyrkysovou vodní plochu a na strmé svahy hor postačí, abyste okamžitě pochopili, proč je jezero Achensee nazýváno fjordem Alp. V létě je to revír plachetnic, surferů i kitesurferů. Během horkých letních dní se Achensee hodí i k osvěžující koupeli. Kdo se nenechá odradit teplotou vody okolo 20 °C, by měl navštívit nádhernou pláž Pertisau s velkou loukou a množstvím zařízení pro děti.

zobrazit více

159 Hotely/ubytování v Pertisau am Achensee a okolí

Co říkají naši zákazníci?

4,4 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
58 Hotely/ubytování a
476 osobní hodnocení
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Sněhové zpravodajství Pertisau am Achensee
hora údolí
Vleky Planberg Wiesenlifte - Pertisau 10 cm místy nezasněžený 5 cm nezasněžený
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Chcete se ještě na něco zeptat? Zavolejte nám!
+43 512 5351 553
(D) +49 221 2077 9988

Denně od 8-21 hodin
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Pertisau
Hnr. 55d
6213 Pertisau am Achensee, Rakousko
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Пертизау-ам-Ахензее Tyrolsko