Prázdninový ráj u jezera Wolfgangsee

Wolfgangsee, perla Solné komory, okouzluje romantickou krajinou a půvabnými městečky přímo u břehu jezera. Již rakouský císař oceňoval zdejší malebnou scenerii při svém pobytu v sousedním Bad Ischlu. Skokové zvýšení popularity zažil St. Wolfgang ve 30 letech 20. století díky operetě „U bílého koníčka“ (v německém originále Im Weißen Rössl), jejíž děj se odehrává ve stejnojmeném hotelu.

Od té doby se tu mnoho nezměnilo. Hora Schafberg střeží i nadále vysoko nad jezerem a i hotel Weißes Rössl tady stále najdete. Mezitím se z něj stal ale prvotřídní 4hvězdičkový hotel. Dovolená u jezera Wolfgangsee znamená zažít klasické letovisko v nové podobě. Kombinace hor a jezera uprostřed nádherné přírody nevyjde nikdy z módy. V zimě se prezentuje St. Wolfgang podstatně klidněji, ale přesto nabízí pestré možnosti – od lyžování přes běžky a zimní turistiku až po advent s vánočními trhy.

Vychutnat si St. Wolfgang v zimě

Nekonečné sjezdovky a hlasité Après Ski, to nabízí mnoho lyžařských středisek. Ale zimní dovolenou v St. Wolfgangu vyznačuje zcela jiná, neobvyklá tvář zimy: romantické procházky zasněženým lesem nebo jízda na saních tažených koňmi s výhledem na zamrzlé jezero. Sníh, krajina a slunce vytváří u Wolfgangsee jedinečné obrazy zimy a chvilky harmonie, které vám zaručeně zůstanou v paměti.

V lyžařských střediscích u Wolfgangsee je i bez velkého shonu zábava na sjezdovkách garantována. Náhorní plošina Postalm se svými cvičnými vleky a lehkými sjezdovkami je jako stvořená pro zimní dovolenou s dětmi. Pro více náročné doporučujeme Zwölferhorn v St. Gilgen. Po bílých svazích až do údolí k jezeru Wolfgangsee, při dobrých sněhových podmínkách je Zwölferhorn ráj všech freeridistů.

Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,4 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
9 Hotely/ubytování a
59 osobní hodnocení
na začátek stránky

Informace o regionu

Letní dovolená v St. Wolfgangu

St. Wolfgang leží na severním břehu jezera Wolfgangsee u úpatí hory Schafberg. Historická parní zubačka Schafbergbahn zdolává převýšení 1100 metrů a cesta na vrchol ve výšce téměř 1800 metrů trvá přibližně 45 minut. Nahoře se vám nabízí fantastický výhled. Pohlédnete-li dolů, spatříte na jezeře mnoho plachetnic a windsurferů arušný provoz na plážích.

Některých cílů dosáhnete u Wolfgangsee jen pěšky nebo na kole. MTB trasa k jezeru Schwarzensee je jeden z cílů v regionu, které se nejvíce vyplatí. Jezero se nachází mezi horskými svahy a je velmi oblíbeno i mezi pěšími turisty. Pěšky nebo na kole – sportu chtiví nadšenci najdou přímo u jezera v hostinci „zur Lore“ nádherné místo k odpočinku, odkud se mohou kochat strhujícím panoramatem.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  21.01.2017
  -6 / 3 °C
 • Zítra
  22.01.2017
  -3 / 4 °C
 • Pondělí
  23.01.2017
  -6 / 3 °C
 • Úterý
  24.01.2017
  -10 / -2 °C
 • Středa
  25.01.2017
  -13 / -2 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Kurdirektion St. Wolfgang
Au 140
5360 St. Wolfgang, Rakousko
LogoWTG - Санкт-Вольфганг Horni Rakousy