Termální lázně, lyžování & hory

Znalci rádi říkají, že Längenfeld leží tam, kde je údolí Ötztal nejkrásnější. A v tom mají nejspíš i pravdu. Uprostřed širokého údolí se na slunných loukách nachází několik vesnic a usedlostí. K Längenfeldu patří ještě prázdninové vesničky Huben a Grieß. V zimě je Längenfeld výborná alternativa k mezinárodně proslulé lyžařské destinaci Sölden, která je odsud vzdálená jen pár minut autem. Längenfeld je vyhlášen svými termálními lázněmi Aqua Dome, jedinými v Tyrolsku. Na 50.000 m2 splní celoročně otevřená wellness svatyně všechna vaše přání. Pro vaši dovolenou v Längenfeldu najdete u Tiscoveru kromě lázní Aqua Dome také rodinné hotely, četné apartmány a ubytování v soukromí. 

Zimní kouzlo

Mrazivý vítr, hory třpytící se ve večerních červáncích – v příjemně teplých venkovních bazénech termálních lázní Aqua Dome vás okouzlí úchvatná zimní kulisa Ötztalských Alp. Po lyžařském dni plném zážitků je odpočinek a relaxace v termálních lázních to pravé. V Längenfeldu se nechá skvěle kombinovat wellness pobyt s lyžováním. V nejbližším okolí najdete dvě výtečná lyžařská střediska Sölden a Obergurgl-Hochgurgl. Daleko od shonu a stresu ukazuje Längenfeld v zimě svou poklidnou tvář. Běžkaři si tiše vychutnávají zimní krajinu ve slunném údolí a nic neruší zimní idylu. V Längenfeldu se nalézají ty nejdelší běžecké stopy údolí Ötztal a vedou z větší části podel romantické říčky Ötztaler Ache. Milovníci pěších túr tu najdou 40 km upravovaných zimních turistických tras jak v údolí, tak i na svazích směrem k obhospodařovaným horským pastvinám. Obzvlášť doporučujeme alpský hostinec Am Feuerstein. Po přibližně hodinové túře si můžete vychutnat na idylicky situované terase příjemné zimní sluníčko. A kdo bude mít chuť, ten se vydá do údolí na sáňkách. Snová a pokojná vesnice Grieß leží v bočním údolí ve výšce 1600 m a disponuje 2 cvičnými vleky. Ideální předpoklady pro zimní dovolenou s dětmi.

Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Längenfeld

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
výborný! Průměrné hodnocení
55 Hotely/ubytování a
304 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Längenfeld

 • Nadmořská výška: 1600 - 1700 m Délka sjezdovek v km: 2 km Provoz: 18.12.13 - 21.04.14 Město: Längenfeld Region: Ötztal
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  20,00 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Pěší turistika, horolezectví a běh

V létě je Längenfeld výchozím bodem pro četné pěší a horské túry. 150 km turistických tras vede na obou stranách údolí vysoko do hor. Ten, kdo bude chtít zůstat v údolí, může vyzkoušet jedny z mnoha běžeckých tras a tras pro nordic walking. V Längenfeldu najdete i dvě napínavé ferraty (zajištěné cesty): Reinhard Schiestl-Klettersteig na stěně Burgsteiner Wand je nejobtížnější ferrata v celém údolí Ötztal, ferrata u vodopádu Lehner okouzlí především nádhernou krajinou. V půlce zajištěné cesty se budete kochat bouřícími vodními masami. Během horkých letních dní doporučujeme jezero Piburger See hned na začátku údolí nebo koupaliště v Längenfeldu.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  21.01.2017
  -7 / 1 °C
 • Zítra
  22.01.2017
  -3 / 2 °C
 • Pondělí
  23.01.2017
  -7 / 1 °C
 • Úterý
  24.01.2017
  -7 / 1 °C
 • Středa
  25.01.2017
  -5 / 3 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
ÖTZTAL TOURISMUS - Information Längenfeld
Unterlängenfeld 81
6444 Längenfeld, Rakousko
Längenfeld - Gries - Huben Logo - Ленгенфельд Tyrolsko