Dovolená Lech am Arlberg

Mýtus Arlberg

Hned na začátku obce Arlberg se vám naskytne úchvatný pohled na kouzelnou scenérii - romantická horská vesnička obklopená zasněženými vrcholy pohoří Arlberg. Již několik desetiletí přijíždějí hosté z celého světa na dovolenou do Lechu. Je to právě ta kombinace fantastického lyžařského střediska, nedotčené přírody a ubytování i restaurací na nejvyšší úrovni, která Lech promění rok co rok v jedinečný zimní ráj. A i když sem každoročně míří prominentní návštěvníci a vysocí představitelé zemí ze všech koutů světa, přesto se toto místo výrazně odlišuje od mnoha jiných lyžařských destinací. Gigantická ubytovací zařízení, hlučné párty a masový turismus tu budete hledat marně. Lech am Arlberg patří k nejlepším lyžařským oblastem na světě, ale i navzdory tomu si zachovává ráz útulné horské vesničky. Kouzlo zimní dovolené v Lechu tkví v potěšení ze zimy a sportu.

Lyžování & snowboarding

Již příjezd do Arlbergu má nádech dobrodružství. Silnici na horský průsmyk Flexenpass lemují několik metrů tlusté sněhové stěny, za kterými čeká pohádkový zimní svět s vesničkami Lech a Zürs. Spojení mezi oběma obcemi tvoří různorodé lyžařské středisko. Arlberg, kolébka alpského lyžování, fascinuje i po 100 letech čím dál více lyžařů a snowboardistů po celém světě. Lyžařské středisko Lech Zürs nabízí spolu se spojením na Warth-Schröcken okolo 190 km sjezdovek, v celém lyžařském svazu Ski Arlberg je to celkem 300 km sjezdů. Ale počet sjezdovek není v Arlbergu to podstatné. Když milovníci zimních sportů nadšeně vyprávějí o své dovolené v Arlbergu, vychvalují především četné možnosti freeridu, sněhovou nadílku a rozmanitost sjezdovek. Sportovní lyžaři si přijdou na své hlavně v obci Zürs, rodiny s dětmi oceňují především široké a slunečné sjezdovky v Oberlechu.
Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Lech am Arlberg

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
4 Hotely/ubytování a
14 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Lech am Arlberg

 • Výška sněhu hora: 120 cm Nadmořská výška: 1270 - 2450 m Délka sjezdovek v km: 182 km Provoz: 04.12.15 - 24.04.16 Město: Lech am Arlberg Region: Arlberg
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  51,00 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Letní dovolená v Lechu

Když v červnu roztaje i ten poslední sníh, probouzí se v Lechu am Arlberg horské léto. Horský svět, který obklopuje vesničku, nabízí poutavé turistické trasy a výstupy na vrcholy. Na tradičních stezkách je co objevovat, např. walliská osada Bürstegg nebo kamenné moře, které potkáte na zajímavé turistické cestě od jezera Spullersee k jezeru Formarinsee. V horkých letních dnech se můžete po náročné túře osvěžit v romantickém lesním koupališti Lecher Waldbad. Lech, zcela oddán svému heslu „Více prostoru, více času“, se proslavil sympoziem Philosophicum, které se koná každý rok v září a zabývá se sociálně relevantními tématy naší doby.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  21.01.2017
  -8 / 2 °C
 • Zítra
  22.01.2017
  -8 / 2 °C
 • Pondělí
  23.01.2017
  -9 / 1 °C
 • Úterý
  24.01.2017
  -8 / 0 °C
 • Středa
  25.01.2017
  -7 / 3 °C
Sněhové zpravodajství Lech am Arlberg
hora údolí
Lech-Zürs-Warth-Schröcken 120 cm kompaktní 80 cm drsný
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Lech Zürs Tourismus GmbH
Dorf 2
6764 Lech am Arlberg, Rakousko
Lech am Arlberg Logo - Лех-ам-Арльберг Vorarlbersko