Následovat volání hor

Neobyčejná vesnička Oetz je synonymem tyrolské pohostinnosti. Jméno dostala po údolí Ötztal a je zároveň centrem jeho přední části. Oetz se nachází na úpatí hory Acherkogel, která se vypíná do výšky 3.008 metrů a je nejsevernější třítisícovkou Alp. Mírné podnebí, autentické a tradiční centrum obce s historickými hostinci a fasádními malbami ze 16. století, nádherný farní kostel a muzejní galerie láká návštěvníky ze všech koutů světa. Alpskou vesničkou Oetz teče řeka Ötztaler Ache, která patří mezi nejznámější evropská vodstva využívaná pro vodní sporty (rafting, jízda na kánoích, canyoning) a rybolov.

Zimní radovánky pro malé i velké

Zimní středisko Hochoetz – Kühtai se zaměřuje především na potřeby rodin s dětmi a čítá asi 85 perfektně upravených kilometrů sjezdovek všech obtížností. V nabídce se nachází také dětská školka a tradiční horské boudy. Jedinečné zimní zážitky si můžete vychutnat nejenom na sjezdovkách, ale i na běžkách, při sáňkování nebo lyžařské túře uprostřed nádherné přírodní kulisy tyrolských hor. Jen pět minut od horní stanice lanovky Acherkogelbahn v Hochötzu leží poklidná sněhová vesnice, první iglú ves v Rakousku. Ve výšce 2.000 metrů čeká na hosty romantická idyla, úchvatné západy slunce, klid a sněhové dobrodružství. Iglů ke spaní a hlavní iglů s ledovým barem a dalším vybavením udělají z pobytu nezapomenutelný zážitek. Zamrzlé jezero je oblíbeným cílem romantických procházek a výborně se hodí na bruslení a metanou.
Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
24 Hotely/ubytování a
175 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Oetz

 • otevřeno
  Výška sněhu hora: 90 cm Nadmořská výška: 1410 - 2272 m Délka sjezdovek v km: 36 km Provoz: 16.12.16 - 18.04.17 Město: Oetz Region: Ötztal
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  37,00 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Osvěžující letní potěšení

V Oetzu okouzlí příroda všechny vaše smysly a ohromí vás úchvatnými výhledy na údolí Ötztal a Inntal. Na řece Ötztaler Ache se konají mistrovství v jízdě na kajaku i dobrodružné raftingové výlety a v soutěsce Auer Klamm si můžete do sytosti vychutnat potěšení z canyoningu. Jezero Piburger See je jedna z nejstarších chráněných přírodních oblastí v Tyrolsku a představuje největší jezero v údolí Ötztal a se svými až 23 °C i nejteplejší horské jezero v Tyrolsku. Osvěžující koupeli nebo romantické projížďce na lodi se tu jen stěží ubráníte. Rozmanitou přírodu Ötztalských Alp můžete ale objevovat i při pěších túrách, vysokohorských výšlapech, výletech na horských kolech nebo při tandem paraglidingu.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  20.01.2017
  -9 / 1 °C
 • Zítra
  21.01.2017
  -8 / 2 °C
 • Neděle
  22.01.2017
  -7 / 3 °C
 • Pondělí
  23.01.2017
  -6 / 4 °C
 • Úterý
  24.01.2017
  -10 / -4 °C
Sněhové zpravodajství Oetz
hora údolí
Hochoetz 90 cm kompaktní 70 cm drsný
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Obchodní firma
Ötztal Tourismus
Information Oetz
Hauptstrasse 66
6433 Oetz, Rakousko
Oetz Logo - Эц Tyrolsko