Urlop Schladming-Rohrmoos

Witamy w mieście sportu Schladming

Wyjazd narciarski do Schladming-Rohrmoos w sercu Górnej Styrii i regionu Schladming Dachstein. W mieście sportu Schladming, jak się samo nazwało, odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim 2013. Pełne życia miasteczko z uroczymi uliczkami stanowi centrum regionu i idealną urlopową miejscówkę dla wszystkich tych, którzy po aktywnym dniu na stoku lub szlaku wciąż mają energię. Trochę spokojniej żyje się w Rohrmoos – idylliczna górska wioska ponad Schladming dzięki swojemu położeniu na wysokości 1000 m npm jest centrum narciarstwa biegowego i punktem wypadowym wielu wędrówek.

Narty u stóp Dachsteinu

„Stolica narciarstwa Schladming“ to jedna z najczęściej polecanych miejscówek na udany wyjazd narciarski w Austrii. Nie tylko ze względu na ośrodek narciarski Planai-Hochwurzen, czyli centrum tzw. narciarskiej huśtawki 4 szczytów i jednocześnie jeden z największych regionów narciarskich Austrii. Już kilka metrów od tłumnie odwiedzanych stoków możemy odkryć spokojniejszą stronę regionu Dachstein: romantyczny, niczym niezmącony zimowy krajobraz. Wśród miłośników relaksującego białego szaleństwa oraz rodzin z dziećmi powodzeniem cieszy się zwłaszcza miejscowość Rohrmoos. Położona na słonecznej wysoczyźnie ponad Schladming, jest idealnym miejscem dla początkujących narciarzy. 7-kilometrowy tor saneczkowy zaczyna się na narciarskim szczycie Hochwurzen.

Warto zapuścić się także w boczne doliny: Ober- i Untertal to doskonałe miejsca na odpoczynek od wrażeń na stoku. Czeka tu na Was 60 km narciarskich tras biegowych oraz liczne szlaki turystyczne. Wyruszając ze Schladming mijamy urokliwy, zaśnieżony wąwóz Talbachklamm, gdzie podziwiać można bajkowe sople lodowe i dziewiczą przyrodę.
Mehr Informationen - Details

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
znakomita! Średnia ocena z
5 Hotele/noclegi i
33 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Schladming-Rohrmoos

do góry strony

Regionsinformationen

Wędrówkowy raj Schladming

Gdy późną wiosną topnieją resztki śniegu, przygotowania do górskiego lata w regionie Schladming Dachstein ruszają pełną parą. Szeroka dolina, urozmaicony górski świat i skarby natury w okolicy sprawiają, iż region ten to doskonałe miejsce na pełne wrażeń wakacje. Ścieżka „Dzikiej Wody“ („Wilde Wasser“ Weg) to jedna z miejscowych atrakcji – pierwszy szlak turystyczny National Geographic wiedzie wzdłuż błyszczących w słońcu potoków i huczących wodospadów. 14,5-kilometrowa trasa prowadzi wzdłuż wąwozu Talbachklamm do Rohrmoos, a stamtąd przez dolinę Untertal na najwyższe szczyty Schladminger Tauern.
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  24.01.2017
  -8 / 0 °C
 • Jutro
  25.01.2017
  -9 / 2 °C
 • Czwartek
  26.01.2017
  -7 / 1 °C
 • Piątek
  27.01.2017
  -4 / 5 °C
 • Sobota
  28.01.2017
  -3 / 6 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Firma
Tourismusverband Schladming-Rohrmoos
Rohrmoosstrasse 234
8970 Schladming, Skrytka pocztowa 8970 1, Austria
Logo vertikal - Schladming-Rohrmoos Styria