Urlop Wildschönau - Niederau

Idylliczny urlop w Wildschönau

W nieco rozmarzonej wysokogórskiej dolinie na skraju Alp Kitzbühelskich leży Wildschönau. Region ten może poszczycić się bogatą tradycją turystyki, to tu bowiem w 1946 roku wybudowano pierwszy wyciąg krzesełkowy Tyrolu, który z najbiedniejszego zakątka Europy stał się turystyczną potęgą świata. Cztery malownicze miejscowości Wildschönau - Oberau, Niederau, Thierbach oraz Auffach – do dziś zachowały urok górskich wiosek. Dominują tu rodzinne hotele, pensjonaty i kwatery w agroturystyce, po obu stronach doliny łagodnie wznoszą się góry aż po szczyty Lanerköpfl (1600m npm) i Schatzberg (1900m npm), czyniąc to miejsce idealnym na narty i piesze wycieczki. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, szukający spokoju i relaksu – wakacje w jednym z najbardziej idyllicznych regionów Tyrolu to właściwa decyzja dla każdego.

Krajobraz lśniący w zimowym słońcu

Pokryte śniegiem dachy domów lśnią w słońcu, pobrzękując dzwoneczkami mijają je konie zaprzęgnięte do sanek – zima w Wildschönau jest zdecydowanie romantyczna. Ale i tu mnóstwo jest sportowych wyzwań: SkiJuwel Alpbachtal Wildschönau to różnorodny ośrodek narciarski z niemalże całkowitą gwarancją śniegu. Z 145 km stoków zaliczany jest do największych w Tyrolu. Na 50 km tras biegowych i 40 km zimowych szlaków turystycznych można w pełni podziwiać piękno zaśnieżonej doliny. Wokół miejscowości Oberau i Niederau prowadzi blisko 20-kilometrowa trasa biegowa, licząca 7 km trasa Schönanger jest zdecydowanie krótsza, ale piękniejsza widokowo: prowadzi ona w głąb Doliny Auffach do bacówki Schönangeralm, gdzie ze słonecznego tarasu można podziwiać najwyższe szczyty Wildschönau. Szczególnie ciekawy szlak turystyczny prowadzi do najmniejszej z czterech wiosek Wildschönau,Thierbach, w której znajdziemy tylko kościółek i kilka domów. Jednym z nich jest 300-letni Gasthof Sollerwirt. Po wędrówce przez śniegi warto zregenerować siły nad dymiącym półmiskiem. Do Thierbach można się także dostać sankami prosto ze szczytu Schatzberg.

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Wildschönau - Niederau

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
33 Hotele/noclegi i
162 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Wildschönau - Niederau

 • Pokrywa śnieżna góra: 100 cm Wysokość n.p.m.: 830 - 2025 m Kilometry tras zjazdowych: 93 km Działający: 19.11.16 - 17.04.17 Miejscowość: Alpbachtal Region: Alpbachtal
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  44,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Lato wśród tyrolskich szczytów

Podczas wakacji w Wildschönau z pewnością znajdziecie swój ulubiony idylliczny zakątek. Na łagodnych szczytach gór kwitną alpejskie róże i niebiesko-fioletowe goryczki. 2 wyciągi na Markbachjoch i Schatzberg w ciągu kilku minut wywiozą Was wprost do górskiego raju, skąd będziecie mogli wyruszyć na piękne widokowo szlaki lub łatwe trasy po szczytach. Miłośnicy górskich rowerów cenią ten region ze względu na brak wysokoalpejskich wyzwań, za to Schatzberg i Markbachjoch to ulubione miejscówki paralotniarzy – warto wspomnieć, iż to właśnie w Wildschönau znajduje się największa szkółka paralotniarska Tyrolu. Odpoczynkiem między aktywnymi wakacyjnymi dniami może być spacer wąwozem Kundler Klamm. Odważni zdecydują się tu zapewne na canyoning lub rafting w rwących, wzburzonych wodach górskiego strumienia, wijącego się między skałami wąwozu.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  23.01.2017
  -10 / 2 °C
 • Jutro
  24.01.2017
  -13 / -3 °C
 • Środa
  25.01.2017
  -13 / -1 °C
 • Czwartek
  26.01.2017
  -10 / 0 °C
 • Piątek
  27.01.2017
  -6 / 6 °C
Informacje o warunkach śniegowych Wildschönau - Niederau
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Firma
Zentrale Wildschönau Tourismus

Hauserweg, Oberau 337
6311 Wildschönau , Austria
Logo Wildschönau - Wildschoenau Tyrol