Kitzbühel – alpejskie miasto sportu

Zawody Hahnenkammrennen, wyższe sfery, luksus – to pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy słyszymy nazwę Kitzbühel. Ale to miasto oferuje wiele więcej: cudowną przyrodę, góry i szczyptę wyjątkowości. To rozległy ośrodek narciarski zimą, mekka miłośników pieszych wycieczek latem i topowa miejscówka dla amatorów gry w golfa, a do tego urocza kitzbühelska starówka ze sklepami znanych marek i ekskluzywnymi restauracjami oraz różnorodne wydarzenia sportowo-kulturalne, jak np. najsłynniejsze zawody narciarskie świata, Hahnekammrennen, przyciągające rokrocznie znamienitych gości i różnej maści celebrytów. Urlop w Kitzbühel, tym legendarnym alpejskim mieście sportu, to wyjątkowe przeżycie!

W miejscu narodzin narciarstwa

Kitzbühel to od dawna jedno z najpopularniejszych miejsc na narciarskiej mapie świata. Narty były i wciąż są centralnym motywem kitzbühelskiej tożsamości. Od zjazdu Franza Riescha, miejscowego pioniera narciarstwa, na drewnianych deskach ze szczytu Horn w 1892 roku, stały się nieodłącznym elementem miasta. Dzisiaj ośrodek narciarski Kitzbühel – Kirchberg – Pass Thurn szczyci się 170 kilometrami stokow miedzy szczytem Hahnenkamm a Resterhöhe. U wrót miasta leży słynna na całym świecie trasa zjazdowa „Streif“ – kto czuje się na silach, z pewnością przynajmniej raz się z nią zmierzy. Zima w Kitzbühel może być także cicha i spokojna – przysypane śniegiem, łagodne szczyty Alp Kitzbühelskich to idealne miejsca na relaksujące spacery. Miłośnicy skitourów nie odmówią sobie zjazdów w skitourowym zagłębiu na Bichlalm, a na zapalonych narciarzy biegowych czekają naśnieżane i oświetlone trasy nad romantycznym jeziorem Schwarzsee.
Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Kitzbühel

1 Teren narciarski w Kitzbühel

 • Pokrywa śnieżna góra: 84 cm Wysokość n.p.m.: 800 - 2000 m Kilometry tras zjazdowych: 179 km Działający: 22.10.16 - 01.05.17 Miejscowość: Kitzbühel Region: Kitzbüheler Alpen
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  53,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Wakacje w Kitzbühel

Górskie lato w Kitzbühel dorównuje atrakcyjnością białemu szaleństwu zima. Szczyty Kitzbüheler Horn i Steinbergkogel łagodnie wnoszą się po obu stronach miasta, tworząc krajobraz jak z katalogu – to właśnie tu, na 500 km szlaków turystycznych i 750 km górskich tras rowerowych czekają na Was aktywny wypoczynek i pełne przeżyć wakacje. Kontrastuje z nimi jakby melancholijny krajobraz położonego nieco na uboczu miasta romantycznego jeziora, Schwarzsee. To wyjątkowo idylliczne miejsce zaprasza na kąpiele i relaks w promieniach słońca, a na ciemnej tafli jeziora odbijają się skalne urwiska łańcucha górskiego Wilder Kaiser. Niedaleko jeziora leży pole golfowe o tej samej nazwie, jedno z czterech pól golfowych w Kitzbühel.
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  18.01.2017
  -14 / -8 °C
 • Jutro
  19.01.2017
  -12 / -2 °C
 • Piątek
  20.01.2017
  -11 / 1 °C
 • Sobota
  21.01.2017
  -10 / 3 °C
 • Niedziela
  22.01.2017
  -6 / 5 °C
Informacje o warunkach śniegowych Kitzbühel
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Kitzbühel Tourismus
Hinterstadt 18
6370 Kitzbühel, Austria
(c) Kitzbuehel-Schriftzug-Design Alfons Walde 1933 Kitzbühel/VBK Wien - Kitzbuehel Tyrol