Urlop Lech am Arlberg

Mityczny Arlberg

Przed wjazdem do miejscowości Lech rozpościera się przepiękny widok: romantyczna górska wioska obramowana ośnieżonymi szczytami Arlbergu. Ten zimowy raj od stuleci przyciąga urlopowiczów, gości i turystów fantastycznym ośrodkiem narciarskim, chronioną przyrodą oraz noclegami i restauracjami na najwyższym poziomie. I chociaż to właśnie tu spędzają ferie koronowane głowy i znane osobistości, a Lech am Arlberg zaliczany jest do najlepszych ośrodków narciarskich świata, miasteczko zachowało uroczy charakter sennej górskiej wioski. Próżno tu szukać olbrzymich hoteli, głośnych koncertów i spragnionych zabawy turystów – wyjazd narciarski do Lech stoi pod znakiem sportu, przyjemności i narciarskich wrażeń wśród zimowych krajobrazów.

Narty i snowboard

Narciarska przygoda zaczyna się już w trakcie dojazdu do Arlbergu: z obu stron drogi aż po Przełęcz Flexen wznoszą się grube na kilka metrów śnieżne ściany. Za nimi rozciąga się bajkowy zimowy krajobraz z miejscowościami Lech i Zürs, połączonymi urozmaiconym ośrodkiem narciarskim. Arlberg, miejsce narodzin narciarstwa alpejskie,go od 100 lat fascynuje wszystkich miłośników dwóch i jednej deski na całym świecie. To właśnie na nich czeka 190 kilometrów stoków w całym ośrodku narciarskim Lech Zürs (razem z połączeniem do Warth-Schröcken). Ponad 300 kilometrów tras zjazdowych liczy zaś cały Verbund Ski Arlberg. Ale tu nie liczą się tylko suche fakty: kiedy doświadczeni narciarze opowiadają o wrażeniach z Arlbergu, rozpływają się w zachwytach nad nieograniczonymi możliwościami freeride’u, obfitością śniegu i różnorodnością stoków. Ci, ktorzy mogą pochwalić się świetną kondycją, zdecydują się na szusy w Zürs, zaś rodziny z dziećmi wybiorą szerokie i słoneczne stoki w Oberlech.
Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Lech am Arlberg

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
4 Hotele/noclegi i
14 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Lech am Arlberg

 • Pokrywa śnieżna góra: 90 cm Wysokość n.p.m.: 1270 - 2450 m Kilometry tras zjazdowych: 182 km Działający: 04.12.15 - 24.04.16 Miejscowość: Lech am Arlberg Region: Arlberg
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  51,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Wakacje w Lech

Gdy w promieniach czerwcowego słońca roztapiają się resztki śniegu, w Lech am Arlberg zaczyna się prawdziwe górskie lato. Szczyty wokół miejscowości oplata rozbudowana siatka interesujących szlaków turystycznych i spacerowych. Na starych szlakach roi się od ciekawych odkryć, jak np. Walsersiedlung Bürstegg (najwyżej położona alemańska osada w Vorarlbergu) czy „skalne morze“, Steinernes Meer. To ostatnie najlepiej można podziwiać podczas interesującej wędrówki między jeziorami Spullersee i Formarinsee. Po trudach wycieczki ochłodę zapewni romantyczny Lecher Waldbad. Zawołanie lub maksymę „więcej miejsca, więcej czasu“ ilustruje Philosophicum, międzynarodowe centrum filozoficznej, kulturalnej i społecznej wymiany zdań, dyskusji, sympozjów i spotkań. Co roku wrzesień w Lech stoi pod znakiem ważnych społecznych tematów i krytycznej refleksji.
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  24.01.2017
  -10 / -2 °C
 • Jutro
  25.01.2017
  -9 / 3 °C
 • Czwartek
  26.01.2017
  -8 / 4 °C
 • Piątek
  27.01.2017
  -5 / 2 °C
 • Sobota
  28.01.2017
  -6 / 4 °C
Informacje o warunkach śniegowych Lech am Arlberg
Góra Dolina
Lech-Zürs-Warth-Schröcken 90 cm chropowaty 70 cm chropowaty
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Lech Zürs Tourismus GmbH
Dorf 2
6764 Lech am Arlberg, Austria
Lech am Arlberg Logo - Lech am Arlberg Vorarlberg