Nauders: na styku trzech granic

Tam, gdzie spotykają się granice Austrii, Wloch i Szwajcarii, z dala od turystycznych centrów, leży Nauders. Zarówno miasteczko, jak i górski krajobraz wokół niego zachowało sielską atmosferę. Podróż w najdalszy zakątek Tyrolu warta jest jednak rozważenia, rzadko docierają tu bowiem chmary turystów – tak na narty, jak i na piesze wycieczki latem. Korzystają z tego rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnego wypoczynku, którym nie po drodze z urlopem wśród tłumów i zgiełku.

Dzięki położeniu na Przełęczy Reschen, Nauders był przez wiele stuleci przystankiem podróżujących z północy na południe Europy. Stare mury fortecy Nauders i zamku Nauderberg pokazują historię miasteczka. W kilku starych gospodarstwach świetnie można sobie wyobrazić, jak wyglądało kiedyś życie na przełęczy.

Narciarski raj na Przełęczy Reschen

Mnóstwo slonca i mnóstwo miejsca – to właśnie Nauders zimą. Bezpośrednio przed miasteczkiem rozciąga się słoneczny ośrodek narciarski Bergkastel, do którego przyjeżdżają także Tyrolczycy, aby cieszyć się znakomitymi, prawie pustymi stokami na Przełęczy Reschen.

Kto woli spokojnie mijające urlopowe dni, znajdzie w tym miasteczku górujacym nad Doliną Innu wiele pięknie położonych zimowych szlaków turystycznych oraz słonecznych tras biegowych. Jeśli zaś mało Wam sportowych wrażeń w dzień, zapraszamy na otwarty nocą tor saneczkowy na Lärchenalm – to tylko jeden z czterech w całym Nauders.

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Nauders

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
znakomita! Średnia ocena z
74 Hotele/noclegi i
358 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Nauders

 • Pokrywa śnieżna góra: 80 cm Wysokość n.p.m.: 1400 - 2850 m Kilometry tras zjazdowych: 72 km Działający: 09.12.16 - 21.04.17 Miejscowość: Nauders Region: Tiroler Oberland (zachodnia część Tyrolu)
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  40,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Na wakacje do Nauders

Sceneria wakacji w Nauders to przepiękna przyroda, tyrolska gościnność i mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku, jak np. piesze wycieczki i wyprawy rowerem górskim po 300 km szlaków turystycznych i 700 km tras rowerowych na tej sportowej arenie na Przełęczy Reschen. Adrenalinę podnosi ścianka wspinaczkowa naprzeciwko twierdzy Nauders, wymagająca, ale warta odwiedzenia jest też „ścieżka szarotki“, Edelweißstieg. Dzięki 6 wyciągom i kolejkom, z których można korzystać jak często się chce, w przeciągu kilku minut znajdziemy się pośród wspaniałych górskich szczytów. Prawdziwym klejnotem przyrodniczym jest z pewnością „czarne jezioro“, Schwarzer See, przepięknie położone między dwoma wierzchołkami szczytu Mutzkopf na wysokości 1700 m npm.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  16.01.2017
  -17 / -12 °C
 • Jutro
  17.01.2017
  -19 / -14 °C
 • Środa
  18.01.2017
  -17 / -8 °C
 • Czwartek
  19.01.2017
  -13 / -7 °C
 • Piątek
  20.01.2017
  -13 / -6 °C
Informacje o warunkach śniegowych Nauders
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Firma
Tourismusverband Tiroler Oberland
Nauders Tourismus
Dr.-Tschiggfrey-Str. 66
6543 Nauders, Austria
Nauders Tyrol