Idź za głosem gór

Tradycyjna górska wioska Oetz to doskonała ilustracja tyrolskiej gościnności. Miejscowość, która dała nazwę całej dolinie, leży u stóp wysokiego na 3008 m npm szczytu Acherkogel, najbardziej na północ wysuniętego alpejskiego trzytysięcznika, i charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem. Serce miejscowości, położone na zboczu góry, zachwyca autentycznością i kultywowaniem tradycji, zabytkowymi gasthofami, malunkami na fasadach domów z XVI wieku, bogatym wnętrzem kościola parafialnego i Galeriemuseum. Potok Ötztaler Ache, płynący przez środek miasteczka, to jedną z najbardziej znanych w Europie wód wśród miłośników wodnych sportów. Ta rzeka pełna temperamentu wprost zaprasza na rafting, spływ kajakiem, canyoining czy po prostu wędkowanie.

Białe szaleństwo dla małych i dużych

Dostosowany do wymagań rodzin z dziećmi ośrodek narciarski Hochoetz – Kühtai szczyci się doskonale przygotowanymi 85 kilometrami stoków o wszystkich stopniach trudności, przedszkolem narciarskim i swojskimi bacówkami – nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu cieszyć się zimą! Czy wybierzecie narty biegowe, sanki, spacery po śniegu czy skitoury, towarzyszyć Wam będzie wspaniała sceneria tyrolskich Alp. Zaledwie pięć minut spaceru od górnej stacji kolejki Acherkogelbahn w Hochötz leży Schneedorf, idylliczna „śnieżna wioska“, pierwsza osada igloo w Austrii. Na wysokości 2000 m npm czeka na Was romantyczny zimowy krajobraz i zapierające dech w piersiach zachody słońca oraz niezmącona niczym cisza. Igloo do spania oraz główny lodowy namiot z lounge, barem i innymi usługami czynią pobyt tutaj wyjątkowym. Zamarznięte wody jeziora Piburger See tworzą idealne ramy dla romantycznych zimowych pejzaży i są jednocześnie rajem dla miłośników łyżew czy hokeja na lodzie.
Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Oetz

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
24 Hotele/noclegi i
174 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Oetz

 • otwarty
  Pokrywa śnieżna góra: 90 cm Wysokość n.p.m.: 1410 - 2272 m Kilometry tras zjazdowych: 36 km Działający: 16.12.16 - 18.04.17 Miejscowość: Oetz Region: Ötztal
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  37,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Wakacyjne orzezwienie

Oetz latem to miejsce dla miłośników przyrody: tylko tutaj można kontemplować imponujące widoki na doliny Ötz i Innu. W wartkim prądzie Ötztaler Ache odbywają się zawody kajakarskie i raftingowe, a w wąwozie Auer Klamm można zakosztować uroków canyoningu. Jezioro Piburger, największe w dolinie, to jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Tyrolu. To także jego najcieplejszy zbiornik wodny – temperatura wody dochodzi tu do niespotykanych w wysokich górach 23 stopni! Wieczorna kąpiel lub romantyczna przejażdżka łódką będzie z pewnością udanym zakończeniem dnia. O tej pięknej porze roku, kiedy natura ubiera się w buchający bujną zielenią płaszcz, różnorodność i piękno tyrolskiej przyrody ukazuje się w całej krasie – zapraszamy na piesze wycieczki, zdobywanie szczytów, wyprawy rowerowe czy tandemowe loty paralotnią.
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  24.01.2017
  -9 / -1 °C
 • Jutro
  25.01.2017
  -8 / 3 °C
 • Czwartek
  26.01.2017
  -7 / 5 °C
 • Piątek
  27.01.2017
  -5 / 5 °C
 • Sobota
  28.01.2017
  -6 / 5 °C
Informacje o warunkach śniegowych Oetz
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Firma
Ötztal Tourismus
Information Oetz
Hauptstrasse 66
6433 Oetz, Austria
Oetz Logo - Oetz Tyrol