Urlop Pertisau am Achensee

Relaks między górami a jeziorem

Pertisau to szczęściarz jakich mało: miasteczko położone na zachodnim brzegu Jeziora Achen, harmonijnie wpisuje się w górski krajobraz. Przykryte śniegiem doliny łańcucha Karwendel to w zimie doskonały cel spacerów i biegów narciarskich. Rodziny z dziećmi znajdą w tutejszym ośrodku narciarskim idealne stoki dla początkujących. Latem Alpejski Park Karwendel okalający Pertisau to ulubiona miejscówka miłośników pieszych wycieczek i wypraw rowerowych, a na jeziorze połyskują w słońcu żaglówki i deski surfingowe. Spokojna i cicha okolica przyciąga rodziny z dziećmi oraz miłośników przyrody i pięknych krajobrazów zarówno zimą, jak i latem. Hotele spa nad Achensee zaliczają się do najlepszych w kraju – w ten sposób urlop tutaj to pełna relaksu uczta dla ciała i ducha.

Aktywny zimowy wypoczynek w Pertisau

Tuż za miasteczkiem znajdują się wyloty dwóch romantycznych dolin – Gerntal i Falzthurntal – znanych z przepięknych tras biegowych wśród dziewiczej przyrody. Jeśli pozwalają na to warunki śniegowe, w okolicy można korzystać z ponad 200 km tras. Różnorodność i piękno krajobrazu można podziwiać także podczas spacerów: bacówka Gernalm to jeden z ulubionych celów zimowych wędrówek, podczas których słońca, spokoju i skarbów natury jest pod dostatkiem. Z kolei bardzo romantyczna Falzthurntal przyciąga Alpengasthofem Falzthurn, do którego docieramy po godzinie spaceru, aby odpocząć na słonecznym tarasie, podziwiając zapierającą dech w piersiach górską panoramę. Komu mało wrażeń, może iść dalej w stronę bacówki Gramaialm. Prawie 150 km doskonale ubitych szlaków turystycznych zaprasza do poznania zimowego piękna okolic Jeziora Achen.

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Pertisau am Achensee

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
wspaniała! Średnia ocena z
37 Hotele/noclegi i
410 indywidualnych opinii

2 Tereny narciarskie w Pertisau am Achensee

 • Pokrywa śnieżna góra: 60 cm Wysokość n.p.m.: 960 - 1510 m Kilometry tras zjazdowych: 12 km Działający: 17.12.16 - 26.03.17 Miejscowość: Pertisau am Achensee Region: Achensee
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  27,00 Wybierz
 • Kilometry tras zjazdowych: 1 km Działający: 17.12.16 - 26.03.17 Miejscowość: Pertisau am Achensee Region: Achensee
  brak danych Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Piesze wycieczki po górach w Pertisau

Aktywnie i na sportowo – tak prezentuje się region wokół Achensee latem. Piesze wycieczki po górach, wyprawy rowerem górskim, gra w golfa – wakacje w Pertisau to zdecydowanie coś dla niespokojnych dusz! Płatną drogą można dojechać do Falzthurntal, przepięknej doliny w samym sercu Alpejskiego Parku Karwendel. Na jej końcu znajduje się bacówka Gramaialm – cel i punkt wypadowy dla górskich wędrowców, rowerzystów i spacerowiczów. Kolejka Karwendel Bergbahn w Pertisau wywiezie Was na Zwölferkopf, skąd łatwo dotrzecie na szczyty Stanser-Joch-Kamm.

Na jeziorze wieją stałe, silne wiatry. Wystarczy rzut oka na turkusową wodę i strome ściany górskich szczytów wokół niego, by zrozumieć, czemu Achensee nazywane jest fiordem Alp. Latem jezioro staje się domem żeglarzy, surferów i kitesurferów, a w gorące letnie dni można się nawet odważyć na skok do jego zimnej wody. Dla kogo 20° to idealna temperatura do kąpieli (pozdrawiamy Bałtyk!), powinien wybrać się na przepiękna plażę kąpieliska Pertisau z mnóstwem miejsca i udogodnieniami dla dzieci.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  19.01.2017
  -11 / -3 °C
 • Jutro
  20.01.2017
  -11 / 1 °C
 • Sobota
  21.01.2017
  -8 / 2 °C
 • Niedziela
  22.01.2017
  -4 / 5 °C
 • Poniedziałek
  23.01.2017
  -3 / 7 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Pertisau
Hnr. 55d
6213 Pertisau am Achensee, Austria
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Pertisau am Achensee Tyrol