Urlop Bad Kleinkirchheim

Góry i termy w Bad Kleinkirchheim

Niedaleko miasta Villach, otoczona szczytami Nockberge, leży miejscowość wypoczynkowa Bad Kleinkirchheim. Dzięki położeniu po południowej stronie głównego łańcucha Alp może często cieszyć się słoneczną pogodą – w ciągu roku zanotowano tutaj ponad 1900 słonecznych godzin! Rodzinna miejscowość mistrza olimpijskiego Franza Klammera zdobyła popularność w połowie XX wieku jako kurort ze znakomitymi termami oraz narciarskie i spacerowe centrum okolicy. Idealna kombinacja ofert sportowych i spa to cecha charakterystyczna Bad Kleinkirchheim zarówno latem, jak i zimą, a lecznicze kąpiele w wodzie termalnej to pomysł nie tylko na deszczowe dni, ale i prawdziwa przyjemność po dniu aktywnego wypoczynku w górach. Dzięki bogatej ofercie dla dzieci Bad Kleinkirchheim cieszy się doskonałą renomą także wśród rodzin.

Narty i spa

Gondolka Kaiserburg wywozi miłośników desek i deski bezpośrednio do najwyżej położonego punktu ośrodka narciarskiego – na 2055 m npm, skąd roztacza się wspaniały widok na ośnieżone karynckie góry Nockberge. Tu nigdy nie brakuje śniegu i słońca! Ośrodek narciarski Bad Kleinkirchheim z łatwymi i średniotrudnymi stokami przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi – tu bowiem o ich bezpieczeąstwo i dobrą zabawę troszczą się aż trzy szkółki narciarskie. Białe szaleństwo na stoku to nie koniec atrakcji – w termach Römerbad i St. Kathrein można wspaniale wypocząć po pełnym sportowych wrażeń dniu. Kto ma siłę na kolejne wyzwania, z pewnością będzie częstym gościem oświetlonego nocą toru saneczkowego przy wyciągu Kaiserburgbahn (notabene to jedna z czterech tras saneczkowych w Bad Kleinkirchheim!). Alternatywą dla narciarskich wyzwań są spacery zimowymi szlakami turystycznymi, których jest tu pod dostatkiem – taki spacer w słoneczny i mroźny zimowy dzień to niezapomniane przeżycie!

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Webcams Bad Kleinkirchheim
Miejscowość:  Bad Kleinkirchheim

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
16 Hotele/noclegi i
66 indywidualnych opinii

1 Teren narciarski w Bad Kleinkirchheim

 • Pokrywa śnieżna góra: 20 cm Wysokość n.p.m.: 1087 - 2055 m Kilometry tras zjazdowych: 103 km Działający: 02.12.16 - 17.04.17 Miejscowość: Bad Kleinkirchheim Region: Nockberge/Bad Kleinkirchheim
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  46,00 Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Wakacje w górach Nockberge

Na ponad 1000 km szlaków turystycznych oraz 43 górskich trasach rowerowych naprawdę można poznać szczyty Nockberge: kwitnące łąki, majestatyczne szczyty górskie i szumiące strumienie tworzą jedyny w swoim rodzaju tzw. park biosfery. Niech Was aby nie przestraszy jego powierzchniatu do najbliższej bacówki nigdy nie jest daleko: 30 chat, schronisk i bacówek górskich czeka na spragnionych i głodnych miłośników aktywnego wypoczynku. Nie sposób przeżyć urlopowego dnia w Bad Kleinkirchheim bez karynckiego specjału, czyli pierogów z serem na słono zwanych Kasnudeln.

To jednak nie koniec atrakcji w tej urokliwej miejscowości wypoczynkowej: wakacje w Bad Kleinkirchheim można też spędzić na 18-dolkowym polu golfowym, zaliczanym do najpiękniej położonych miejsc w Karyntii, lub w leczniczych wodach term Römberbad i St. Kathrein – letnie miesiące w górskim świecie Karyntii to pełen relaks i mnóstwo dobrych wspomnień.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  19.01.2017
  -9 / -4 °C
 • Jutro
  20.01.2017
  -10 / -3 °C
 • Sobota
  21.01.2017
  -8 / 0 °C
 • Niedziela
  22.01.2017
  -5 / 1 °C
 • Poniedziałek
  23.01.2017
  -3 / 5 °C
Informacje o warunkach śniegowych Bad Kleinkirchheim
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Bad Kleinkirchheimer Tourismus Marketing GmbH
Dorfstraße 30
9546 Bad Kleinkirchheim, Austria
Bad Kleinkirchheim Karyntia