Urlop Maurach am Achensee

Piękny urlop w Maurach am Achensee

Na płd brzegu Jeziora Achen, wśród dziewiczej przyrody, leży miasteczko Maurach, gdzie czas płynie pod znakiem sportowych wyzwań – nie bez kozery region ten nazywany jest Tirols Sport- und Vitalpark. Jednak to miejsce nadaje się idealnie na relaksujący urlop – liczba pierwszorzędnych hoteli spa zaświadcza o długiej tradycji wellness tego regionu. Miłośnicy białego szaleństwa chętnie wybiorę się do małego, ale dobrego ośrodka narciarskiego na górze Rofan, który doskonale nadaje się na rodzinny wyjazd narciarski. Latem region wokół jeziora to istny wędrówkowy raj. Nienaruszony górski świat między Rofan a Karwendel warto poznać także na rowerze, a po całym dniu aktywności fizycznej nic nie orzeźwi lepiej niż kąpiel w chłodnych wodach Jeziora Achen.

Aktywny wypoczynek – piesze wycieczki

Z trudnością, ciężko posapując, wspina sią kolejka parowa Achensee Dampf-Zahnradbahn z miejscowości Jenbach aż do wysokogórskiego jeziora, do iście wakacyjnego raju. Samo jezioro, dzięki stałym silnym wiatrom, to mekka tyrolskich żeglarzy i surferów. A jeśli temperatura powietrza przekroczy 30 stopni, można także zażyć orzeźwiającej kąpieli np. na plaży Buchau – wspaniałe widoki gwarantowane! Sportowe wyzwania czekają także w górach: kolejka linowa Rofan Seilbahn wywiezie Was na wysokość 2000 m npm w ciągu zaledwie kilku minut. Przy górnej stacji startuje wiele szlaków turystycznych prowadzących na okoliczne szczyty, jak np. Rofan: mijając bacówkę Mauritzalm i Grubascharte po 2 godzinach osiągamy wysoki na 2259 m npm szczyt. W całym regionie wokół jeziora, rozciągającym się między Rofan a łańcuchem Karwendel, naliczymy prawie 500 km oznakowanych szlaków turystycznych. Przebiega tędy również słynny Tiroler Adlerweg, czyli tyrolski szlak orłów.

Mehr Informationen - Details
Kamerki internetowe
Miejscowość:  Maurach am Achensee

Co mowią nasi Klienci?

4,5 /5
wspaniała! Średnia ocena z
53 Hotele/noclegi i
713 indywidualnych opinii

1 Jezioro w Maurach am Achensee

 • Temperatura
  wody:
  16 - 20 °C
  Wielkość: 6,8 km² Plaża: Molo, Trawa, Żwir Miejscowość: Maurach am Achensee Region: Achensee
  Karnet dzienny (EUR)
  Sezon główny / dorosły
  Wstęp bezpłatny Wybierz
do góry strony

Regionsinformationen

Wyjazd zimowy do Maurach

Szerokie pola pokryte warstwa lśniącego w słońcu sniegu przed Maurach to arena biegowych wyzwań w tej okolicy. Nigdzie indziej w całym regionie nie znajdziecie w jednym miejscu ponad 200 km tras biegowych. Do najpiękniejszych z pewnością należy Panoramaloipe rozciągająca się bezpośrednio nad brzegiem jeziora. Góra Rofan to mały, ale dobry ośrodek narciarski, a dzięki udogodnieniom dla dzieci i rozplanowaniu przestrzennemu jest idealnym miejscem na rodzinne narty. 14 km tras zjazdowych i liczne możliwości skitourów przyciągają także miłośników pięknych widoków i słonecznych promieni oraz tych, którzy chcą cieszyć się nartami z dala od zgiełku. W Berggasthofie Rofan czekają na nich przysmaki tyrolskiej kuchni i przysypana śniegiem tafla jeziora lśniąca w dole. A gdy zaczyna padać naprawdę gęsty śnieg, zaokrąglając ciężkimi płatkami każdy kant, nie ma nic piękniejszego niż relaks w jednym z hoteli spa, gdzie w cieple można podziwiać niepowtarzalny spektakl natury za szybami.

do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  30.03.2017
  6 / 15 °C
 • Jutro
  31.03.2017
  8 / 19 °C
 • Sobota
  01.04.2017
  7 / 18 °C
 • Niedziela
  02.04.2017
  6 / 13 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Maurach
Achenseestraße 5
6212 Maurach am Achensee, Austria
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Maurach am Achensee Tyrol