Urlop St. Leonhard im Pitztal

W swiecie lodowów Tyrolu

Położona w samym sercu idyllicznego Pitztalu miejscowość St. Leonhard należy do Parku Krajobrazowego Kaunergrat – to miejsce zawsze warto odwiedzić! Gmina otoczona przysiółkami leży nad potokiem Pitze, z dala od centrów masowej turystyki, zachowując swoje tradycje i naturalny charakter. Dolina Pitztal to wakacyjny i narciarski raj z bogatą ofertą spędzania wolnego czasu. Nad doliną, na wysokosci 2200 m npm, góruje krystalicznie czyste i lśniące w słońcu największe jezioro Alp Ötztalskich, Rifflsee, a tereny wokół niego to doskonały ośrodek narciarski i wędrówkowy.

Z przyrodą za pan brat

Podczas urlopu w Pitztal nie chodzi o sportowe wyzwania, ale o kontakt z przyrodą. Specjalnie oznakowane ścieżki przyrodnicze dla małych i dużych, przepiękne alpejskie skarby natury i zapierająca dech w piersiach panorama tyrolskich szczytów zachwyca miłośników przyrody i wspinaczki. Wokół Rifflsee znajdziecie różnorodne wysokogórskie szlaki turystyczne z widokiem na fascynujące piękno błyszczącego w promieniach słonecznych jeziora. Nową kolejką Wildspitzbahn, najwyżej położoną koleją linową Austrii, z łatwością można się dostać na Hinterer Brunnenkogel, skąd rozciąga się panorama, której próżno szukać w innych zakątkach Alp. Obok górnej stacji kolejki znajduje się Café 3.440 z zawieszonym w powietrzu tarasem. Kafejka ta, otoczona pięćdziesięcioma trzytysięcznikami, to przykład znakomitej architektury i miejsce warte odwiedzenia przez cały rok.
Mehr Informationen - Details

Co mowią nasi Klienci?

4,6 /5
wspaniała! Średnia ocena z
10 Hotele/noclegi i
52 indywidualnych opinii
do góry strony

Regionsinformationen

Zima wśród alpejskich szczytów

Czyste górskie powietrze i niepowtarzalna panorama – to codzienność zimowych Gości Pitztalu. Wieczny lód na okolicznych szczytach zalicza się do najbardziej fascynujących skarbów natury tego regionu. Gmina St. Leonhard im Pitztal leży najbliżej lodowca, zajmując całą szerokość doliny Pitztal i obejmując swoim obszarem także Wildspitze, najwyższy szczyt Tyrolu (3774 m npm). Dzięki takiemu położeniu jest ona idealną miejscówką na pełne wrażeń narciarskie godziny. Lodowiec Pitztaler rozciąga się między 1640 a 3440 m npm, ciesząc się najwyższym uznaniem wśród miłośników białego szaleństwa. Dzięki połączeniu terenu narciarskiego na lodowcu z ośrodkiem Rifflsee można cieszyć się tu śniegiem od września aż do późnej wiosny. Na narciarzy i deskarzy czeka 41 km tras zjazdowych, doskonale przygotowane stoki, funparki i halfpipes. Sycące tyrolskie przysmaki zapewnią odpowiednie siły na szaleństwa na stoku, a liczne bary après ski – pełen zabawy nastrój.
do góry strony

Klimat i pogoda

Aktualna pogoda
 • Dzisiaj
  28.03.2017
  4 / 11 °C
 • Jutro
  29.03.2017
  2 / 11 °C
 • Czwartek
  30.03.2017
  3 / 12 °C
 • Piątek
  31.03.2017
  6 / 14 °C
 • Sobota
  01.04.2017
  4 / 12 °C
do góry strony

Dojazd i adres

Planuj trasę
Tourismusverband Pitztal
Ortsinformationsstelle St.Leonhard
6481 St. Leonhard, Austria
St. Leonhard im Pitztal Tyrol