Dovolená Maurach am Achensee

Odpočinek v Maurachu u Achensee

Na jižním břehu jezera Achensee, uprostřed jedinečné přírody leží prázdninové městečko Maurach. Důraz se tu klade na sportovní aktivity. Ale tyrolský sportovní a vitální park, jak se také region nazývá, se také báječně hodí k odpočinku. Wellness u jezera Achensee má dlouhou tradici. Množství prvotřídních wellness hotelů mluví samo za sebe. V zimě se u Achensee točí všechno okolo běžek a zimních túr. I lyžaři najdou v Maurachu malé, ale hezké lyžařské středisko Rofan Seilbahn, které je oblíbeno především rodinami s dětmi. V létě se promění region Achensee v ráj pěší a horské turistiky. Horský svět mezi pohořími Rofan a Karwendel můžete objevovat i na horském kole. A když sluníčko až moc pálí do zad, je osvěžující koupel v jezeře Achensee to pravé.

Zimní dovolená v Maurachu

Otevřená, slunečná krajina před branami obce je domovem maurachských běžeckých stop. Běh na lyžích je u Achensee hluboce zakořeněn. V regionu se nachází 200 km běžeckých stop. K nejkrásnějším patří beze sporu panoramatická běžecká stopa přímo u břehu jezera. S lanovkami Rofan Seilbahn vlastní Maurach malé, ale hezké lyžařské středisko. Díky přehlednému terénu a množství zařízení pro děti je Rofan ideální lyžařské středisko pro rodiny. Lyžařský areál se 14 km sjezdovek nadchne všechny, kteří si rádi zalyžují mimo davy lidí. Rofan u jezera Achensee je také horou skialpinistů a cílem všech milovníků nádherných vyhlídek a slunce. V hostinci Rofan si můžete vychutnat během ochutnávky tyrolských specialit pohled na zasněžené hory regionu Achensee. Za špatného počasí doporučujeme odpočinek a procedury v jednom z mnoha wellness hotelů u jezera.

Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Maurach am Achensee

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
výborný! Průměrné hodnocení
54 Hotely/ubytování a
742 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Maurach am Achensee

 • Výška sněhu hora: 50 cm Nadmořská výška: 980 - 1840 m Délka sjezdovek v km: 11 km Provoz: 17.12.16 - 02.04.17 Město: Maurach am Achensee Region: Achensee
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  30,50 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Aktivní dovolená s pěší turistikou

Statečně stoupá parní zubačka Achensee z Jenbachu až k jezeru Achensee, do ráje letní dovolené. Jezero Achensee je eldorádo pro plachetnice a surfaře, kteří oceňují zdejší konstantní větrné podmínky. Ale ani koupání tu nepřijde zkrátka: Když se rtuť teploměru šplhá ke třicítce, je pláž Buchau to nejlepší místo pro osvěžení v jezeře. Milovníci sportu vyrazí zajista do hor. S lanovkou Rofan Seilbahn se během několika minut ocitnete ve výšce 2000 metrů. Od horní stanice lanovky vede několik zajímavých vrcholových túr, jako například na Rofanspitze. Přes horskou pastvinu Mauritzalm a sedlo Grubascharte dosáhnete během 2 hodin vrcholu ve výšce 2259 metrů. Celkem nabízí region Achensee mezi pohořími Rofan a Karwendel téměř 500 km značených turistických tras. I dálková turistická trasa Adlerweg protíná tuto oblast.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  20.02.2017
  0 / 5 °C
 • Zítra
  21.02.2017
  2 / 6 °C
 • Středa
  22.02.2017
  4 / 12 °C
 • Čtvrtek
  23.02.2017
  3 / 14 °C
 • Pátek
  24.02.2017
  -2 / 6 °C
Sněhové zpravodajství Maurach am Achensee
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Maurach
Achenseestraße 5
6212 Maurach am Achensee, Rakousko
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Маурах на оз. Ахен Tyrolsko