Dovolená Maurach am Achensee

Odpočinek v Maurachu u Achensee

Na jižním břehu jezera Achensee, uprostřed jedinečné přírody leží prázdninové městečko Maurach. Důraz se tu klade na sportovní aktivity. Ale tyrolský sportovní a vitální park, jak se také region nazývá, se také báječně hodí k odpočinku. Wellness u jezera Achensee má dlouhou tradici. Množství prvotřídních wellness hotelů mluví samo za sebe. V zimě se u Achensee točí všechno okolo běžek a zimních túr. I lyžaři najdou v Maurachu malé, ale hezké lyžařské středisko Rofan Seilbahn, které je oblíbeno především rodinami s dětmi. V létě se promění region Achensee v ráj pěší a horské turistiky. Horský svět mezi pohořími Rofan a Karwendel můžete objevovat i na horském kole. A když sluníčko až moc pálí do zad, je osvěžující koupel v jezeře Achensee to pravé.

Aktivní dovolená s pěší turistikou

Statečně stoupá parní zubačka Achensee z Jenbachu až k jezeru Achensee, do ráje letní dovolené. Jezero Achensee je eldorádo pro plachetnice a surfaře, kteří oceňují zdejší konstantní větrné podmínky. Ale ani koupání tu nepřijde zkrátka: Když se rtuť teploměru šplhá ke třicítce, je pláž Buchau to nejlepší místo pro osvěžení v jezeře. Milovníci sportu vyrazí zajista do hor. S lanovkou Rofan Seilbahn se během několika minut ocitnete ve výšce 2000 metrů. Od horní stanice lanovky vede několik zajímavých vrcholových túr, jako například na Rofanspitze. Přes horskou pastvinu Mauritzalm a sedlo Grubascharte dosáhnete během 2 hodin vrcholu ve výšce 2259 metrů. Celkem nabízí region Achensee mezi pohořími Rofan a Karwendel téměř 500 km značených turistických tras. I dálková turistická trasa Adlerweg protíná tuto oblast.

Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Maurach am Achensee

Co říkají naši zákazníci?

4,5 /5
výborný! Průměrné hodnocení
53 Hotely/ubytování a
714 osobní hodnocení

1 Jezero ke koupání v Maurach am Achensee

 • Teplota
  vody:
  16 - 20 °C
  Velikost: 6,8 km² Pláž: Lávka, Odpočinková louka, Štěrk Město: Maurach am Achensee Region: Achensee
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  Vstup zdarma Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Zimní dovolená v Maurachu

Otevřená, slunečná krajina před branami obce je domovem maurachských běžeckých stop. Běh na lyžích je u Achensee hluboce zakořeněn. V regionu se nachází 200 km běžeckých stop. K nejkrásnějším patří beze sporu panoramatická běžecká stopa přímo u břehu jezera. S lanovkami Rofan Seilbahn vlastní Maurach malé, ale hezké lyžařské středisko. Díky přehlednému terénu a množství zařízení pro děti je Rofan ideální lyžařské středisko pro rodiny. Lyžařský areál se 14 km sjezdovek nadchne všechny, kteří si rádi zalyžují mimo davy lidí. Rofan u jezera Achensee je také horou skialpinistů a cílem všech milovníků nádherných vyhlídek a slunce. V hostinci Rofan si můžete vychutnat během ochutnávky tyrolských specialit pohled na zasněžené hory regionu Achensee. Za špatného počasí doporučujeme odpočinek a procedury v jednom z mnoha wellness hotelů u jezera.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  28.03.2017
  6 / 14 °C
 • Zítra
  29.03.2017
  6 / 13 °C
 • Čtvrtek
  30.03.2017
  6 / 15 °C
 • Pátek
  31.03.2017
  8 / 19 °C
 • Sobota
  01.04.2017
  6 / 17 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Achensee
Informationsbüro Maurach
Achenseestraße 5
6212 Maurach am Achensee, Rakousko
Achensee - Tirols Sport & Vital Park - Маурах на оз. Ахен Tyrolsko