Dovolená St. Leonhard im Pitztal

Ve světě věčného ledu

Půvabná vesnička St. Leonhard leží v srdci idylického údolí Pitztal u řeky Pitze a je součástí přírodního parku Kaunergrat. Obec, která si zachovala svoji originalitu a tradici, je v létě i v zimě prázdninovým rájem s četnými volnočasovými aktivitami. Vysoko nad údolím Pitztal, ve výšce 2.200 metrů se nachází jezero Rifflsee. Horské jezero, orámované strmými vrcholy pohoří Kaunergrat, je oblíbená turistická oblast. Lyžařský areál u Rifflsee se těší oblibě u milovníků komorních lyžařských středisek.

Pěšky objevovat přírodu

Dovolená v údolí Pitztal není o špičkových sportovních výkonech, ale o poznávání přírody. Jednou z možností jsou naučné stezky, které dětem i dospělým přiblíží přírodu a zprostředkují vše, co je dobré vědět o horské přírodě. Nádherná alpská krajina, dechberoucí panoráma tyrolských hor a rozmanité turistické stezky nadchnou milovníky přírody a vysokohorské turisty. Okolo jezera Rifflsee se nachází mnoho výškových turistických tras, které vám poskytnou nádherný pohled na horské jezero. Wildspitzbahn, nejvyšší lanovka v Rakousku, vyveze návštěvníky na Hinteren Brunnenkogel a odhalí výhled na jedinečnou alpskou scenérii. V horní stanici lanovky se nachází kavárna 3.440 s visutou terasou. Kavárna je obklopena padesáti třítisícovkami a její neobyčejná architektura láká celoročně hosty k návštěvě.
Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  St. Leonhard im Pitztal

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
10 Hotely/ubytování a
52 osobní hodnocení
na začátek stránky

Informace o regionu

Zimní dovolená v alpském horském světě

Čerstvý horský vzduch a ohromující horské panoráma slibují jedinečnou zimní dovolenou v údolí Pitztal. Věčný led na pitztalských vrcholech patří k nejúchvatnějším přírodním krásám tohoto regionu. Oblast obce St. Leonhard im Pitztal se nachází nejblíže ledovci, rozprostírá se téměř po celém dně údolí Pitztal a zahrnuje i nejvyšší horu Tyrolska Wildspitze o výšce 3.440 metrů. Tím je i ideálním výchozím bodem pro radovánky na lyžích. Pitztalský ledovec sahá od výšky 1.640 metrů až po 3.440 metrů a těší se u lyžařů mimořádné oblibě. Díky spojení lyžařského střediska na ledovci s lyžařským areálem Rifflesee si mohou příznivci zimních sportů vychutnat jistotu sněhu od září až do pozdního jara. 41 kilometrů sjezdovek, snow parky a u-rampy dotvářejí jedinečnou nabídku oblasti. Pravá tyrolská domácí kuchyně se postará o nezbytné občerstvení a četné Après Ski bary o vynikající zábavu.
na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  28.03.2017
  4 / 11 °C
 • Zítra
  29.03.2017
  2 / 11 °C
 • Čtvrtek
  30.03.2017
  3 / 12 °C
 • Pátek
  31.03.2017
  6 / 14 °C
 • Sobota
  01.04.2017
  4 / 12 °C
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Pitztal
Ortsinformationsstelle St.Leonhard
6481 St. Leonhard, Rakousko
Санкт-Леонхард (Пицталь) Tyrolsko