Dovolená Walchsee

Dovolená u jezera Walchsee

Na severní straně pohoří Kaisergebirge se nachází společně s obcí a jezerem Walchsee jedno z nejhezčích prázdninových středisek v Tyrolsku. Majestátné skalní stěny v pozadí, mírně kopcovitá krajina přede dveřmi: Rozmanitá krajina plná kontrastů propůjčuje regionu Kaiserwinkl jedinečný šarm. Klenotem Walchsee je ale stejnojmené jezero. Nejteplejší jezero Tyrolska se v létě skvěle hodí k osvěžující koupeli po náročné horské túře. V zimních měsících je Kaiserwinkl jedna z nejpůvabnějších a největších běžkařských oblastí v Rakousku. Rodiny s dětmi najdou v lyžařském areálu Zahmer Kaiser ideální podmínky pro učení jízdy na lyžích nebo na snowboardu. Pro vaši dovolenou ve Walchsee najdete u Tiscoveru velký výběr hotelů, apartmánů a statků.

Zimní idyla v údolí Kaiserwinkl

V údolí Kaiserwinkl ubíhá život velmi poklidně. Když je venku zima a sníh se třpytí v sluneční záři, tak se nechá zima ve Walchsee vychutnat zcela beze shonu. Běžkaři se vydávají na túry okolo horských vrcholků a zasněžených lesů. Kaiserwinkl je totiž pro běžky jako stvořený. Díky otevřené krajině tu najdete jednu z největších běžkařských oblastí Rakouska, která čítá okolo 244 km běžeckých stop. A všechny můžete bezplatně používat. Obzvlášť okouzlující krajina se nachází u běžeckých stop v zadní části jezera Walchsee, v takzvané oblasti „Schwemm“, největším vřesovišti v severním Tyrolsku.

Na 80 km zimních turistických tras vládne zimní romantika. Během túry na sněžnicích se budete kochat úchvatným výhledem na region. Malá, ale hezká lyžařská oblast se nachází na severních svazích pohoří Kaisergebirge. Lyžařský areál Zahmer Kaiser nabízí 15 km sjezdovek. Oblíbený rodinami s dětmi a to především kvůli sedačkové lanovce vhodné pro malé děti a četným cvičným vlekům a lehkým sjezdovkám pro začátečníky. Ale ani k sousednímu lyžařskému středisku Hochkössen u hory Unterberghorn to není daleko – bezplatný skibus doveze lyžaře i snowboardisty až k dolní stanici lanovky.

Více informací - podrobnosti
Webové kamery
Lokalita:  Walchsee

Co říkají naši zákazníci?

4,4 /5
velmi dobrý! Průměrné hodnocení
35 Hotely/ubytování a
256 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Walchsee

na začátek stránky

Informace o regionu

Rozmanitá letní dovolená

Odpočívat nebo být aktivní? Hory, jezera a vesničky vytvářejí různorodou kulisu, ve které se zdá, že je tu v létě všechno možné. Zatímco se během plavání v jezeře Walchsee ocitnete v říši snů, vychutnáváte si impozantní pohled na pohoří Kaisergebirge. Nádhera, celý den se koupat v jezeře, opalovat se a kochat se skvělým panoramatem. A co se třeba pustit do jízdy na vodních lyžích nebo brázdění jezera na kajaku? Koupání je přece jen jedna možnost, jak strávit letní dovolenou u u jezera Walchsee. Kromě četných turistických tras a cyklotras tu najdete i 3 golfová hřiště – z toho jedno 9jamkové golfové hřiště přímo v obci Walchsee, které spojuje skvostnou krajinu a výhled na pohoří Wilder Kaiser.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  21.02.2017
  4 / 7 °C
 • Zítra
  22.02.2017
  5 / 13 °C
 • Čtvrtek
  23.02.2017
  -1 / 16 °C
 • Pátek
  24.02.2017
  0 / 5 °C
 • Sobota
  25.02.2017
  -4 / 1 °C
Sněhové zpravodajství Walchsee
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Tourismusverband Kaiserwinkl
Infobüro Walchsee
Dorfstraße 1
6344 Walchsee, Rakousko
Walchsee Tyrolsko