Dovolená Wildschönau - Niederau

Idylická dovolená ve Wildschönau

Ve snovém vysohorském údolí na pokraji Kitzbühelských Alp se nachází Wildschönau. Region má bohatou turistickou minulost, v roce 1946 tu stála první sedačková lanovka v Tyrolsku. Čtyři šarmantní vesničky ve Wildschönau – Oberau, Niederau, Thierbach a Auffach – si zachovaly do dneška svoje venkovské kouzlo. Rodinné hotely, penziony a statky dotváří obraz obcí. Na obou stranách údolí se mírně zvedají horské svahy až k vrcholům Lanerköpfl (1600 m) a Schatzberg (1900 m), ideální pro perfektní dovolenou na lyžích nebo horské túry s úchvatným výhledem. Ať se vydáte na hory za sportovními aktivitami nebo odpočinkem – dovolená v jednom z nejidyličtějších míst v Tyrolsku, ve Wildschönau, je rozhodně ta správná volba.

Zimní pohádka

Sněhem pokryté střechy domů se třpytí ve sluneční záři, koňské spřežení se pozvolně ubírá okolo – ve Wildschönau vládne jedinečná zimní romantika. Ale ani sport tu nepřijde zkrátka. Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau je velmi rozmanité lyžařské středisko s vysokou jistotou sněhu. Se 145 km sjezdovek patří lyžařská oblast ve Wildschönau mezi největší v Tyrolsku. Na 50 km běžeckých stop a 40 km zimních turistických tras se můžete kochat krásou zasněženého údolí. Okolo obcí Oberau a Niederau se nachází dole v údolí 20 km dlouhá běžecká stopa. Běžecká stopa Schönanger je se svými 7 km podstatně kratší, zato nádherně situovaná v krajině. Vede od údolí Auffach Tal směrem do údolí až k horské pastvině Schönangeralm. Při občerstvení na slunné terase se tu nechají obdivovat nejvyšší vrcholy Wildschönau. Zvlášť zajímavá turistická trasa je ta do Thierbachu, nejmenší tyrolské vesničky. Obec čítá pouze jeden kostel a několik domů. Jeden z nich je 300 let starý hostinec Sollerwirt. Doporučujeme se tu po túře sněhem zastavit a dopřát si vydatnou svačinu. Kdo by chtěl, může se vydat ze Schatzbergu až do Thierbachu na sáňkách.

Více informací - podrobnosti

Co říkají naši zákazníci?

4,6 /5
výborný! Průměrné hodnocení
33 Hotely/ubytování a
162 osobní hodnocení

1 Lyžařské středisko v Wildschönau - Niederau

 • Výška sněhu hora: 100 cm Nadmořská výška: 830 - 2025 m Délka sjezdovek v km: 93 km Provoz: 19.11.16 - 17.04.17 Město: Alpbachtal Region: Alpbachtal
  Celodenní permanentka (EUR)
  Hlavní sezóna / dospělí
  44,00 Vybrat
na začátek stránky

Informace o regionu

Léto na horách v Tyrolsku

Během letní dovolené ve Wildschönau objevíte zaručeně několik idylických míst. Na mírných horských svazích kvetou alpské růže a hořce. Dvě lanovky u hor Markbachjoch a Schatzberg vás vyvezou přímo do nitra letních horských zážitků. Pěším turistům nabízí region výškové turistické trasy s nádherným výhledem a lehké vrcholové túry. MTB jezdci zde ve Wildschönau oceňují alpské podmínky nepříliš strmého charakteru. Schatzberg a Markbachjoch jsou i velmi oblíbená startovní místa pro paragliding. Ve Wildschönau najdete největší školu paraglidingu v Tyrolsku. Tip na poutavý výlet je rozhodně cesta soutěskou Kundler Klamm. Kdo se odváží, může během canyoningu nebo raftingu zdolávat vodní masy v soutěsce.

na začátek stránky

Podnebí & počasí

Aktuální počasí
 • Dnes
  24.01.2017
  -13 / -5 °C
 • Zítra
  25.01.2017
  -14 / -3 °C
 • Čtvrtek
  26.01.2017
  -10 / 2 °C
 • Pátek
  27.01.2017
  -5 / 6 °C
 • Sobota
  28.01.2017
  -7 / 7 °C
Sněhové zpravodajství Wildschönau - Niederau
na začátek stránky

Příjezd & adresa

Naplánovat cestu
Obchodní firma
Zentrale Wildschönau Tourismus

Hauserweg, Oberau 337
6311 Wildschönau , Rakousko
Logo Wildschönau - Wildschoenau Tyrolsko